Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
UYGUN DİYALİZ SEÇİMİ periton mu yoksa hemodiyalizmi ?
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 16
Cvp: UYGUN DİYALİZ SEÇİMİ periton mu yoksa hemodiyalizmi ?
Rts'nin diyalizleri genelde iyi oluyor ama tabi araştır ,birde egedeki hocaların kurduğu bir yer olacak onuda araştır,tabi sana yakın olan yeride tercih etmen iyi olur.İzmir gibi büyükşehirlerde rekabetten dolayı hizmetler iyi oluyor,beğenmessen değiştirirsin.Özellikle temiz olmalarına dikkat etmende fayda var.

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
(En son düzenleme: 09-25-2011 04:47 AM fantastic.)
09-25-2011 04:46 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Advertisement
gizlihayran Çevrimdışı
ÖZEL MİNİK ÜYE

Karma Puanı: 13
ben freseniusun 5008s makinesi olan bir merkez bulmanı öneririm. freseniusun son makinesi ve çok memnunum benSmile

ŞİMDİNİN BİLGİSAYAR MÜHENDİSİSmile
[Resim: 35kq4ar.gif]
HAYATA HER ZAMAN GÜL EN ZOR ZAMANINDADA OLSAN
09-26-2011 06:32 PM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Tam bir robot vallahi : ) Nasil iyi anlat bakalim , rahat mı çıkıyorsun . Kaç kg cektiriyorsun = ?v.s
[Resim: 5008s_alt_kck.jpg]
[Resim: 5008s_ergonamik_kck.jpg]

(En son düzenleme: 09-26-2011 07:33 PM fantastic.)
09-26-2011 07:32 PM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
gizlihayran Çevrimdışı
ÖZEL MİNİK ÜYE

ben önceden eve gelirken sersem olurdum. hatta az az yürürken yürüyemezdin halsizlikten babama kucağına al derdim. şimdi hadi gezmeye gidelim diyorum Big Grin tansiyonum önceden 7 4 lere kadar düşmüştü. kusmalar vs.burda 8 e de düşse kendini kötü hissetmiyorsun. hemşire soruyo bana tansiyonun düşük iyimisin. diyorum bişiyim yokBig Grin
bide sıvı açısından ben değerlendiremem ama dializ merkezinde beş kiloya kadar çektirenler var. ve çok nadir fena olan oluyor. ve iddaa edildiğine göre bu makinenin uyguladığı hemodializfiltrasyon kalbi koruyor vede dializ sonrası vücutta biriken bi madde varmış onuda çekiyor. herşey online takip edilebiliyor. makinenin tansiyon aleti kolunuzda takılı hemşirenin ayarladığı süre aralıklarıyla ölçüyor. ama diyelim fenalaştınız sizde tıklayıp ekrana ölçebiliyorsunuz. eski makineler gibi anlaşılmaz değil. ve iğnelerle giriş seti paketli geliyor herşey tek kullanımlık ve hijyen olarak paketlenmiş. normal makinelerde önde bir tane uzun diyalizör olur ya. bunun arkadada iki tane varBig Grin ve belli aralıklarla onların değişmesini istiyor makine. onlarda suyu arıtıyor öndekiler nasıl kanımızı arıtıyorsa.

09-26-2011 08:11 PM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

iiyidir tabi : ) işte umarim her diyaliz merkezine alirlar : ) Paraya kıyarlarsa tabi Smile

09-26-2011 08:29 PM
gizlihayran Çevrimdışı
ÖZEL MİNİK ÜYE

makine freseniusun olduğundan freseniusun merkezlerinde olma ihtimali daha çok. kendi merkezleri olduğundan. o yüzden oralara hücumToungue

09-26-2011 08:38 PM
fulya3535 Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 0
(09-26-2011 08:11 PM)gizlihayran demiş ki  ben önceden eve gelirken sersem olurdum. hatta az az yürürken yürüyemezdin halsizlikten babama kucağına al derdim. şimdi hadi gezmeye gidelim diyorum Big Grin tansiyonum önceden 7 4 lere kadar düşmüştü. kusmalar vs.burda 8 e de düşse kendini kötü hissetmiyorsun. hemşire soruyo bana tansiyonun düşük iyimisin. diyorum bişiyim yokBig Grin
bide sıvı açısından ben değerlendiremem ama dializ merkezinde beş kiloya kadar çektirenler var. ve çok nadir fena olan oluyor. ve iddaa edildiğine göre bu makinenin uyguladığı hemodializfiltrasyon kalbi koruyor vede dializ sonrası vücutta biriken bi madde varmış onuda çekiyor. herşey online takip edilebiliyor. makinenin tansiyon aleti kolunuzda takılı hemşirenin ayarladığı süre aralıklarıyla ölçüyor. ama diyelim fenalaştınız sizde tıklayıp ekrana ölçebiliyorsunuz. eski makineler gibi anlaşılmaz değil. ve iğnelerle giriş seti paketli geliyor herşey tek kullanımlık ve hijyen olarak paketlenmiş. normal makinelerde önde bir tane uzun diyalizör olur ya. bunun arkadada iki tane varBig Grin ve belli aralıklarla onların değişmesini istiyor makine. onlarda suyu arıtıyor öndekiler nasıl kanımızı arıtıyorsa.

slm merhaba gızlı hayran ben fulya sen nerde dıyalze gırıryorun bıde bana onerebılecegın dıyalız merkezı varmı bı bu acıklaman ıcın tsk edrım aklımda kalan sorularıda aydınlatı

Ya sen hayatı yaşarsın ya da hayat seni yaşar..Bence Siz hayatı yasayın hayat sızı yasamadan önce....Shy
09-27-2011 08:02 PM
ayyüzlüm Çevrimdışı
Aileden

arkadaşlar perıton dıyalız makınasını nasıl tehmın edıyoruz acaba gece yapılan perıton makınasını sgk verıyo demı
02-07-2012 12:01 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Konunun detaylarını bulunduğunuz şehirdeki periton diyalizi merkezine önceden sormanızda yarar var.Tam durum nedir,makina belirli bir süre sonra veriliyor bildiğim.Birde makinayı kullanan arkadaşlar yorum yaparsa iyi olur.
Ben facebookada ekliyeyim,konuyu.

Aletli Periton Diyaliz Nasil Yapilir Video ile Gösterim

http://www.sagligimicinhersey.com/Hastal...yor?_.html

http://www.fresenius.com.tr/pg15_7.html

[Resim: syfa_9_rsm.jpg]

(En son düzenleme: 02-07-2012 06:43 AM fantastic.)
02-07-2012 06:38 AM
fulya3535 Çevrimdışı
Aileden

(02-07-2012 12:01 AM)ayyüzlüm demiş ki  arkadaşlar perıton dıyalız makınasını nasıl tehmın edıyoruz acaba gece yapılan perıton makınasını sgk verıyo demı

slm ayyuzlum bıldıgım kadarıyla butun malzemelerı makına dahı hepsını sna devlet verıyor bana ders veren hemsırem oyle demıstı sen evdemı alıcaksın dıyalızı

Ya sen hayatı yaşarsın ya da hayat seni yaşar..Bence Siz hayatı yasayın hayat sızı yasamadan önce....Shy
02-07-2012 09:43 PM
gizlihayran Çevrimdışı
ÖZEL MİNİK ÜYE

benim zamanımda makine herkese verilmiyordu.çalışan okuyan vs bu kısıma veriliyordu.aslında devlet değilde firma vermiş oluyor makineyi.üzerinize zimmetleniyor makine bildiğim kadarıyla.

02-09-2012 04:35 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Hemodiyaliz makinasını bile eve kuruyorlar artik : )
Gizem arada görün bu arada : )) Kar yağıyor sitemize diye uğramamazlık etmeyin hehe Big Grin

02-09-2012 07:18 AM
ayyüzlüm Çevrimdışı
Aileden

(02-07-2012 09:43 PM)fulya3535 demiş ki  
(02-07-2012 12:01 AM)ayyüzlüm demiş ki  arkadaşlar perıton dıyalız makınasını nasıl tehmın edıyoruz acaba gece yapılan perıton makınasını sgk verıyo demı

slm ayyuzlum bıldıgım kadarıyla butun malzemelerı makına dahı hepsını sna devlet verıyor bana ders veren hemsırem oyle demıstı sen evdemı alıcaksın dıyalızı

ben evde makınayla yapılan perıton dıyalızden yapmak ıstıyorum gece takılıp 8 veya 10 saat yapılandan benım bobrek suan yuzde 14 falan calısıyo yanı nakıl oldugum bobrek kaptıgım vırusten dolayı vırus de ılaclardan oldu atmak uzere doktorum dıylız secmem konusunda fıkır edınmemı ıstedı o yuzden soruyorum nakılden once hemodıyalız yapıyodum
02-09-2012 10:23 PM
gizlihayran Çevrimdışı
ÖZEL MİNİK ÜYE

(02-09-2012 07:18 AM)fantastic demiş ki  Hemodiyaliz makinasını bile eve kuruyorlar artik : )
Gizem arada görün bu arada : )) Kar yağıyor sitemize diye uğramamazlık etmeyin hehe Big Grin

tamam görünürümSmile valla dondum ben kardan şöle yeşil bi mont vardı şuralarda onu versene abi ısınıyımSmile

02-10-2012 12:39 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

İstediğin mont olsun : ))

[Resim: Coat.gif]

02-10-2012 03:12 AM
fulya3535 Çevrimdışı
Aileden

(02-10-2012 03:12 AM)fantastic demiş ki  İstediğin mont olsun : ))

[Resim: Coat.gif]

soguk ıyıdır yaa bosverın ceketı SmileSmile karlar cok guzel kardan adam yapıcam ben onlarla Toungue
(02-09-2012 10:23 PM)ayyüzlüm demiş ki  
(02-07-2012 09:43 PM)fulya3535 demiş ki  

ben evde makınayla yapılan perıton dıyalızden yapmak ıstıyorum gece takılıp 8 veya 10 saat yapılandan benım bobrek suan yuzde 14 falan calısıyo yanı nakıl oldugum bobrek kaptıgım vırusten dolayı vırus de ılaclardan oldu atmak uzere doktorum dıylız secmem konusunda fıkır edınmemı ıstedı o yuzden soruyorum nakılden once hemodıyalız yapıyodum

cok gecmıs olsun nakıl olduktan sonra bıdaha aynı seylerı yasamak zor ALLAH yardımcın olsun bu bolemı devam edcek hep ya benım arkadsımda 14 yıl sonra enfeksondan dolayı gene nakıl dıolar makınayı verıyolar bunu doktorunada verdıklerıne emın olduktan sonra sec.. ALLAH HEPIMIZIN YARDIMCISI OLSUN

(En son düzenleme: 02-11-2012 07:50 PM fulya3535.)
02-11-2012 07:46 PM
yuba Çevrimdışı
Aileden

Uygun diyaliz için hastanın genel sağlık kriterleride önem taşımaktadır. Periton diyaliz için en önemli noktalardan biri periton zarının özelliği;

yüksek
yüksek-orta
orta-yüksek
orta

olarak 4 gruba ayrılmıştır. Yüksek ve Orta grup hastalar için periton uygun olmamaktadır. Hemodiyaliz daha önem taşımaktadır. Tabi hastanın kendine bakımı ve sorumluluğuda ayrı bir önem taşımaktadır.
05-31-2012 01:49 AM
SARUKAN Çevrimdışı
Aileden

Cvp: RE: UYGUN DİYALİZ SEÇİMİ periton mu yoksa hemodiyalizmi ?
(04-12-2008 02:35 AM)ALP demiş ki  ARKADAŞLAR BEN 12 YILLIK DİYALİZ HASTASIYIM 8 SENE SONRASI PERİTON DİYALİZİNE GEÇTİM 4 SENEDİRDE PERİTON DİYALİZİ YAPIYORUM EGER KENDİNİZE AİT BİR ODANIZ VARSA TİTİZ BİR İNSANSANIZ KORKMAYIN .HEMEN PERİTON DİYALİZİNE GEÇİN DERİM HEMODİYALİZE GÖRE FAZLA DİYET VE SU KISITLAMASI YOK ÜSTELİK KİLO DAHİ ALABİLİRSİNİZ YALNIZ TEMİZLİK VE HİJYEN ÇOK ÖNEMLİ KENDİNE GÜVENEN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM .HEPİNİZE SAGLIK VE BAŞARI DOLU GÜNLER .EGER BAŞKA KAFANIZA TAKILAN BİR MESELE VARSA PERİTON DİYALİZİ HAKKINDA SORULARINIZI CEVAPLARIM .

Herkes periton diyalizde temizlik ve hijyen diyor ama temzlik ve hijyen konusunu kimse tam olarak acık anlatmıyor
temizlik ve hijyen cok acılımlı bir konu periton diyalize girmeyi düşünen bir hasta hangi temizlik kurallarına ve hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekiyor
lutfen acık ve net anlatın cok teşşekkurler

[Resim: A2MnLz.jpg]
08-31-2012 06:27 AM
gizlihayran Çevrimdışı
ÖZEL MİNİK ÜYE

Cvp: RE: UYGUN DİYALİZ SEÇİMİ periton mu yoksa hemodiyalizmi ?
(08-31-2012 06:27 AM)SARUKAN demiş ki  
(04-12-2008 02:35 AM)ALP demiş ki  ARKADAŞLAR BEN 12 YILLIK DİYALİZ HASTASIYIM 8 SENE SONRASI PERİTON DİYALİZİNE GEÇTİM 4 SENEDİRDE PERİTON DİYALİZİ YAPIYORUM EGER KENDİNİZE AİT BİR ODANIZ VARSA TİTİZ BİR İNSANSANIZ KORKMAYIN .HEMEN PERİTON DİYALİZİNE GEÇİN DERİM HEMODİYALİZE GÖRE FAZLA DİYET VE SU KISITLAMASI YOK ÜSTELİK KİLO DAHİ ALABİLİRSİNİZ YALNIZ TEMİZLİK VE HİJYEN ÇOK ÖNEMLİ KENDİNE GÜVENEN ARKADAŞLARA TAVSİYE EDERİM .HEPİNİZE SAGLIK VE BAŞARI DOLU GÜNLER .EGER BAŞKA KAFANIZA TAKILAN BİR MESELE VARSA PERİTON DİYALİZİ HAKKINDA SORULARINIZI CEVAPLARIM .

Herkes periton diyalizde temizlik ve hijyen diyor ama temzlik ve hijyen konusunu kimse tam olarak acık anlatmıyor
temizlik ve hijyen cok acılımlı bir konu periton diyalize girmeyi düşünen bir hasta hangi temizlik kurallarına ve hijyen kurallarına dikkat etmesi gerekiyor
lutfen acık ve net anlatın cok teşşekkurler

kendini bir hemşire yerine koyacaksın. bağlantılarını herşeyini kendin yapıcaksın. eldiven kullanmak yasak. her işlemden önce 3 er 4 er kere ellerini antibakteriyel sabunla yıkayacaksın. ( eller haşat gibi oluyor) rahatça banyo yapmayı unut. banyo keyfinide unut. kısacık su altında durarak banyo yapıcaksın. her mikrop kapmadada hastaneye 15 günlük yatışlarada hazır olSmile

09-11-2012 08:11 PM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Dün diyalize bir hanım geldi,5 yıl periton 3 sene normal 2 sene makinalı yapmış,pek çok hastaneye enfeksiyon kapmış o kadar dikkat etmesine rağmen.
Ayrıca tansiyonu sürekli yüksek gitmiş.

Birde son olarak makine gece calisirken karnında 8 kg sıvı bırakmış ve büyük tehlike atlatmış.Doktorlar ucuz kurtuldun demişler.Bu yüzden kateter ve fistul açılıp diyalize başlamış.Yani birşekilde ne kadar iyide deseler bana göre bu periton kolay birşey değil....

09-16-2012 08:56 PM
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi