Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
El ile Kulak akapunktur Uygulaması
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi
*******

Mesajlar: 1,333
Katılım: Jul 2006
Karma Puanı: 17
Mesaj: #1
El ile Kulak akapunktur Uygulaması
Akupresür (açık ifadesiyle) parmak basıncı ile tedavi yöntemidir. Bu yöntem; vücudun üst tabakasındaki bir veya birkaç noktaya parmak ile bastırarak, vurarak veya masaj yaparak şikayetleri dindirmeyi, kronik hastalıkların tedavisini olumlu etkilemeyi içerir. Günümüzde, Çin’de akupresür, tıp biliminin hala belirgin bir parçasıdır. Ve Tui Na veya An-Mo olarak anılır. Örneğin; okul çocukları bile konsantrasyon azalmalarına, nezle veya yorgunluk gibi şikayetlere karşı hangi noktalara basınç uygulamaları veya masaj yapmaları gerektiğini öğreniyorlar. Büro ve fabrikaların duvarlarında; sinirsel veya hava şartlarından etkilenmek gibi bazı rahatsızlıkların nasıl giderileceğine dair açıklayıcı yazılar asılıdır. Beş bin yıllık bir maziye sahip olmasına rağmen, akupresür henüz Avrupa’da birkaç yıldır tanınıyor ve hızla yayılıyor. Bu bedensel rahatsızlıkları giderme yönteminin başarısı üç maddeden kaynaklanmaktadır.

1 – İlaç gerektirmemesi,
2 – Şikayetlerin hafifletilmesinde bile uygulanabilir olması,
3 – Tedavinin kendi kendine de uygulanabilir olması.
Bu konuda birkaç önemli noktaya daha değinmekte fayda var :
Akupresürden önce ellerinizi ılık suda yıkayın ve ardından ellerinizi hafifçe ovun.
Böylece parmaklarınızın duyarlılığı artar.
Herhangi bir nokta üzerinde değil, sadece belirtilen nokta üzerinde çalışın.
Sabrınızı yitirmeyin!
Düzenlilik ve devamlılık son derece önemlidir.
Kulak

Kulak ceninin ana rahmindeki duruşunun şematik olarak aynısıdır. Ve tüm akupunktur noktaları kulak üzerinde bu esasa göre yer almıştır.

[Resim: image001bt6.jpg]


Şimdi... başınız,boynunuz, beliniz, sırtınız, bacaklarınız, kalçanız, ayaklarınız, omzunuz ağrıdığında yapacağınız tek şey kulaklarınıza masaj yapmak.

Kulağınızı baş ve işaret parmaklarınızın arasına alarak kulak kepçesinden başlayarak, dayanabildiğiniz kadar güçlü ve sıkarak masaj yapın.

İlk anda bazı noktalar acıyacaktır.

( bunlar bedendeki ağrıyan bölgelerin kulaktaki refleks noktalarıdır ). kısa bir süre sonra bu ağrılar kaybolacaktır.

2 -3 dakika bu masajı yapmanız yeterli olur. İsterseniz uzatabilirsiniz de. Zaten masajın sonuna doğru bedeninize bir sıcaklıklığın yayıldığını hissedeceksiniz. Bunun ardından ağrılarınızın azaldığını ve kaybolduğunu da...
[Resim: image002qk6.jpg]
Hiç bir yan etkisi olmayan bu uygulamayı herzaman her yerde kendinize ve ağrısı olan yakınlarınıza uygulayabilirsiniz.

Not:Bu uygulamanin Yaninda ,böbreklerlede doğrudan bağlantısı olan enerji pozisyonlarından kulakta sık sık uygulabilirsiniz,zamanla kulağınızın gerçekten önemli bir merkez olduğunu uygulamayla kendinizde anlarsınız.
Bknz . Bioenerji Tıbbının Akupunktur İle Benzerlikleri
http://www.bioenerji.org/akupunktur.html


[Resim: kendine003.jpg]

3. KULAKLAR: Kulaklarla birlikte akupunktur noktaları ile kalp, bağırsaklar, böbrekler, akciğerler, mide, karaciğer, safra kesesi..soğuk algınlığı ve grip, işitme problemleri, kulak uğuldaması ve çınlaması, denge bozuklukları

Enerji uygulamasi için bknz : http://gencdiyaliz.com/forum/showthread.php?tid=2166

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
(En son düzenleme: 02-16-2009 12:06 AM fantastic.)
12-24-2008 07:48 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi
*******

Mesajlar: 1,333
Katılım: Jul 2006
Karma Puanı: 17
Mesaj: #2
RE: El ile Kulak akapunktur Uygulaması
Deniyorum gerçekten vücuttaki enerji merkezlerini uyariyor oldukça yararli pozitif etkileri var mutlaka bi deneyin derim.Tabiki hemende mucize beklemeyen sadece sabirla düzenle uygulama yapın.Dahat etkili olabilmesi ve bedenize etki edebilmesi için diğer yöntemlerle beraber düzenli aksatmadan yapın bknz : Kronik hastaliklarda çalışma metoduna

Ayrica bilimsel bir yazı buldum bir doktor yazmış,malum doktorlar yazmayınca toplum pek ciddiye almiyor.

Alternatif tedavilerde:akupress

Dr.Ali Akben


(WHO) Dünya Sağlık Örgütü'nün 1979 yılında Pekin'de yapmış olduğu uluslar arası katılımlı toplantısında akupunkturun tedavi edebileceği hastalıkların listesini yayınladı.Akupunktur ile tedavisi mümkün hastalıkların bir özetini aşağıda aktarmak istiyorum:Solunum yolu hastalıkları: Sinüzit, allerjik rinit, astık bronşiti.

Gastorintestiral hastalıkları.Romatizmal hastalıklar: Artroz (kireçlenme), omuzboyun kireçlenmesi, syatik, tenis dirseği, kalça diz kireçlenmesi.Cilt hastalıkları: Zona, sedef hastalığı.Kulak hastalıkları: Kulak çınlaması, menier hastalığı.Parkiatrik hastalıklar: Uyuşturucu alışkanlığı, uykusuzluk, şişmanlık, sıkıntı, huzursuzluk, hıçkırık, peptik ülser, gastrit, kabızlık, ishal.Nörolojik hastalıklar: Baş ağrısı, migren, gerilim baş ağrısı, yüz felci, trigenminal nevraljiler, felç hastalığı, parkinson, nöropati, bel fıtığı, boyun fıtığı.İdrar yolu hastalıkları: Einüresi, nokturna (gece işemek), dismenore (ağrılı adet), iktidaksızlık, ağrısız doğum, adet düzensizliği.


İnsanın en önemli organı olan mideyi şöyle bir hatırlarsak: Mide alınan gıdaların ilk depo edildiği yerdir. Bu depolama sırasında ise çok karışık birbirinden farklı olaylar da sözkonusu. Midenin salgıladığı asid ile mide mukozasının salgıladığı gine mideyi koruyucu maddelerin ahengi ve dengesi çeşitli iç veya dış sebeple de bozulabilmektedir.Böyle bir olaya akupunktur uygulayan hekimle bir gastroenterelog farklı bakmamalıdır. Çünkü ikisinin de amacı aynı, birisi çeşitli ilaçları dengeli kullanarak bu arazı ve marazı düzeltmeye kçalışırken, akupunktur uygulayan hekim asidin salgılanmasını dengeleyen vagus siniri ile barsakların hareket düzenini dengelemeye çalışır.

Akupunktur tedavisinde ya zayıf olan enerjiyi artırarak ya da kuvvetli olan enerjiyi azaltarak dengelenmeyi sağlıyoruz.Akupunktur noktalarına parmak uygulaması ile yapılan bir tedavi şeklidir. Öncelikli ağrılı hastalıklarda kullanılır. Kısa sürede hasta kendini iyi hissedebilir. Kendi kendine uygulanabildiği gibi bir yardımcıdan da istifade edilebilir.Akupressor Uzakdoğu (Çin, Japon) kaynaklı bir tedavi şekli olup, öğrenilmesi, uygulaması kolaydır. Akupunktur noktalarından hastalık durumuna uygun olanlarına parmak ucu ile hafifçe bası uygulaması ile tedavi mümkün olabilir.Uzakdoğu felsefesinde hastalıklar, vücutta dolaşan enerjinin meridyenler üzerinde tıkanması sonucu oluşuyor.Akupressör uygulamasında bu tıkanıklıkları gidererek hastalıktan kurtulmak mümkün oluyor. İğne, kullanmayı gerektyirmediğinden acısız, ağrısız, zahmetsiz bir tedavi yöntemidir. Teknik basit güvenli ve etkilidir.Aynı hastalıkta etkili birkaç noktayı birden masaj yapmak daha olumlu bir etki oluşturacaktır.Tedavi için rahat bir ortamda oturur veya yatar pozisyonda olmalı ve uygulanacak noktalar şikayet durumuna göre seçilmelidir. Noktalara uygulanan basınç, sabit acı hissi vermeyecek şekilde olmalıdır.Akupressor uygulaması yuvarlak ve hafif ovma hareketi ile bir iki dakika kadar devam etmeli, şikayetlerde azalma olmuyorsa bir başka nokta tedavi için seçilmelidir.Uygulama sıklığı hastalığın süresine de bağlı olmak üzere günde bir iki kezden haftada 34 uygulama aralığına kadar değişebilir.İlk tedaviden itibaren şikayetlerde azalma beklenir, uygulama devam ettikçe iyilik halinde gözle görülük olumlu değişmeler başlar. Bu tedavi ile her türlü ağrı hissini azaltmak mümkün gerilimi stresi tedavi edebildiği gibi kabızlığa, hazımsızlığa, uykusuzluğa, ilaçsız çözümler sunmak mümkündür.

Tabiki bedenizie tam bir yarar sağlamak istiyorsanız yazdığım Kronik hastaliklarda çalışma metoduna bakın

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
02-16-2009 12:04 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 


Foruma Git:
Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi