Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BASİT ENERJİ UYGULAMA TEKNİĞİ
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi
*******

Mesajlar: 1,333
Katılım: Jul 2006
Karma Puanı: 17
Mesaj: #1
BASİT ENERJİ UYGULAMA TEKNİĞİ
Çoğu zaman forumda bahsettiğim enerji konusu ile ilgili sanıldığı gibi zor yada herkesin yapamayacağı birşey değil,ancak insanın bir süre ve devamlı olarak kendi kendine çalışması sağlığı için birşeyler yapması kontrolü eline alması gerekiyor..

Malesef toplumuzda insanlar hayatı boyunca ilaçtan başka bir çözüm üretilmemiş doktoru kurtarıcı hastayı kurban olarak gören toplumlarda,kişiye kendi kendine birşeyler yapması pek önerilmiyor.Onun yerine bir mucize olarak gösterilen çeşitli bitkiler,kurtarıcı olarak gösterilip bir ki ot içip yemekle mucize tedavi bekliyoruz.

Zaten egsersiz yapmayan,sigara , alkolu marifet sayan toplumuzun bu konularda öğreneceği çok şey var,ben kendi adıma yıllarca kendi bedenimden sağlıktan bir haber yaşadım ve bunun bedelini diyaliz olarak ödüyorum.
Ama böyle oluncada araştırak genç yaşta pek çok yeni bilgi öğrendim.
Sizde araştırarak ve kendi kendize uygulama yaparak pek çok şey kısa sürede öğrenebilirsiniz.
Lafı çok fazla uzatmadan konuya girelim.


Öncelikle enerji nedir :
[Resim: pic_about_eft_meridian.jpg]
BİOENERJİ (YAŞAM ENERJİSİ)

Evrensel enerjinin bir parçası olmamız kadar ,bireysel enerji alanımız ve elektrik enerji sistemimiz vardır. Fiziksel, zihinsel,ruhsal üç enerji alanımızın bileşkesiyiz.Evrensel enerjiden çekebildiğimiz enerjiyi bu sistem vasıtası ile kullanabilir hale getiririz.Evrenden aldığımız ve içselleştirdiğimiz bu enerjiye yaşam enerjisi,canlılık enerjisi,bioenerji diyoruz.Vucudun dinamiğini sağlayan dirimsel bir güçtür.Bir makinenın çalışması için, mazotu devreye sokabilmek için elektirik enerjisinin çalışmayı başlatan ve devamını sağlayan görevi neyse,yaşam enerjisinin de görevi odur.Vucudumuzda belli bir birim derecesinde,belli bir hızda,dengede ve akış ritmindedir.

Nasıl110 voltla çalışan bir cihaza daha az veya yüksek voltaj verince çalışamaz ve bozulursa;yaşam enerjimizde belli birim derecesindeki dozla çalışır.Yaşam enerjimizi kısmen nefesle,besinlerle ve en büyük ve önemli ölçüde auramızla evrensel enerjiden alırız.Ne zamanki stres, üzüntü , öfke , yanlış yaşam v.s sonunda vücudumuzdaki enerji yolları kapanırsa,kapanan o bölgede hastalıklar oluşur.İşte kişi bioenerji , nefes v.s teknikleriyle kendisi yada yardım alarak bu blokaji açarsa enerji düzgün birşekilde vücuttan akarak bedenin kendi bağışıklık ve iyileşme sistemi devriye girerek şifayı sağlar.

Bu konuyla ilgil çeşitli kurslar var ama insan isterse kendi kendinede uygulayarak enerji yollarını açarak hem sağlık kazanıp hem bu konuda uzmanlaşıp enerjisini yükseltebilir.Önemli olan sabırla çalışıp, bırakmamaktır.


Nasıl uygulanır?Uygulama tekniği

Öncelikle rahat bir yere sırt üstü uzanın ayaklarınız ve bedeniniz rahat olmalı kendinizi sıkmamalısınız.
Dilerseniz su ve doğa seslerini içeren rahatlatıcı müzikler açabilr
http://fizy.com/s/17xi63
http://fizy.com/s/17c70yhttp://fizy.com/s/17c70y
yada
natura terapi programını buradan indirip kullanabilirsiniz. http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2156

[b]İlk uygulama

Daha sonra elinizi karnınızın herhangi bir yerine ellerinizi birleştirerek koyun.
[Resim: eldurus.gif]
Burnunuzdan çok yavasca nefes alıp çok az tuttuktan sonra daha uzun süreli ve yavaşca bırakın.
[Resim: reikphotos2.jpg]
Bu arada ellerinizi rahat bir şekilde tutmaya devam edin.
Uygulamayı hergun en az 20-30 dakika kendinizi sıkmadan devam edin.
Daha etkili ve bütün vücudun enerji hatlarının açılması için aşağıdaki
sıralamayla her pozisyonda 5-10 dakika tutabilirsiniz.
Özellikle böbrek bölgesi için 5-6-7-8-9-11-12 nuramarın üzerinde daha üzün süre durmanızı öneririm.Tam böbreklerin arkasına dayadığınızda idrarınızdada bir artışı belli bir süre sonra gözlemeyebilirsiniz.
[Resim: 0.jpg]
Dilerseniz ayakta veya oturkende çalışabilirsiniz.
[Resim: repoz1.gif]

Uygulaması sırasında ellerinizi yerleştirdiğiniz bölgelerde avuç içlerinizde çeşitli derecelerde ısınma hissedeceksiniz. Bu normaldir. Genellikle bu ısınmanın derecesi ilgili çakranın ihtiyaç duyduğu ve çektiği enerjiyle doğru orantılıdır. Nadir durumlarda hiç ısınma hissedilmemesi, başkasına uyguladığınızda sizin ısınma hissetmeniz ama uyguladığınız kişinin ısınma hissetmemesi veya tam tersi görülebilir. Bütün bu durumlar normaldir ve ısınma olsun ya da olmasın enerji çalışmaktadır.
Bunların yanında kulaklarınıza belirli yerlerine bastırıp bekleterek (kulak akapunkturu ) ve ayağınızın altına masaj yapabilirsiniz.
[Resim: reiki_self13_colour.jpg]
Uygulamaya başladığınızda belki hiçbir şey hissetmeyebilirsiniz.Bunun sebebi yıllarca bedenime iyi bakmadığımız , sinir ,öfke ,stres ,üzüntü gibi duyguların yanında yanlış beslenme (fazla ve yanlış yemek) dengesiz uyku ,
hareketsiz yaşam , negatif düşünce v.s ile enerji hatlarımız kapanabildiği için herhangi birşey hissetmemeniz normaldir.Ancak yılmadan sabırla çalışırsanız mutlaka vücudunuzda güzel şeyler olur , en azından daha pozitif düşüneceğinizi , baş ağrılarınızı geçirebileceğinizi , çok daha sağlıklı olabileceğinizi söyleyebilirim.Ancak sabırlı olmalı hayatınızı yeniden düzenlemeli özellikle sinir , stres, üzüntü gibi sürekli hayatınızda negatif bir durumlar varsa bunları çözmeli yada çözüm yollarını araştırmalısınız.
Bu konuda psikoloji bölümüzden yararlanabilrsiniz.[/b]

Unutmayın en güçlü tedavi sizin negatif düşünceleriniz yanında hiçbir yarar sağlayamaz , o yüzdeden mutlaka hayatınızı ve düşüncelerinizi düzenlemelisiniz.


Bunu dedikten sonrada Bioenerjinin bir plesebo yani insanın kendi kendini kandırması olmadiğini ve tamamiyle fiziksel bir durum olduğunu söylemekte yarar var.

ilk uygulamalar sırasinda :


- Aşırı terleme

- Dışkı düzeninin bozulması, renginin değişmesi

- Sık aralıklarla ve bol idrar yapma, renk değişikliği

- Geğirme, yellenme

- Öksürme, balgam çıkarma, tükürük birikmesi

- Gerinme, esneme ihtiyacı, esnemeyle gelen gözyaşı...

Bunların hepsini ya da sadece birkaçını yaşayabileceğimiz gibi, önce de söylediğimiz gibi belki de hiç biriyle karşılaşmayacağız. Ancak görülmesi normal olan bu etkiler birkaç gün içinde başlar ve azalarak genelde bir hafta içinde normale döner. Bu noktada en önemli şey enerjii vermeyi aksatmamaktır.
[Resim: kendimizereikiuygulamasyu8.jpg]
[Resim: kendimizereiki2fw0.jpg]
[Resim: kendimizereik3sc2.jpg]
Basit işe yaramaz görünebilir ama bu insanın kendi elindeki potansiyeli , enerji meridyenlerini bağışıklık sistemiyle ilişkisini bilmemekten gelmemektedir.Her hastalandığınızda ilaç ve başkalarına bağımlı olarak yaşamaktansa enerji , nefes v.s teknikleri öğrenerek hayatınızı kontrol altına almanızın değerini umarim anlarsınız.
Bağışıklık sisteminizi güçlendirerek sizi hastalıklara karşı korur.

Stresli zamanlarınızda sizi rahatlatır ve sakinleştirir.

Korku duygusunu yenmenize yardım eder.

Kafanız karışık olduğunda düşüncelerinizi netleştirmenizi sağlar.

Ağrı ve acılarınızı azaltır.

Düşüncelerinizi doğru noktaya yönlendirmenize yardım eder.

Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini durdurur.

Vücudunuzu toksinlerden arındırır ve zehirli maddelerin atımını sağlar.

Kronik hastalıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır.

Duygusal blokajları çözer ve duygusal sorunlarınızı çözmenize yardım eder.

Sezgisel yeteneklerinizi ve farkındalığınızı arttırır.

Vücudunuzdaki yaraların daha kolay geçmesini sağlar

Kötü alışkanlıklarınızdan ve size zarar veren tutumlarınızdan vazgeçmenize yardım eder.

İnsanlarla ilişkilerinizde daha sakin ve daha yapıcı olmanıza yardım eder.

Sanatsal üretkenliğinizi arttırır ve ilham almanızı kolaylaştırır.

Kin, nefret,öfke gibi zarar verici duygulardan sıyrılmanıza yardım eder.

Bilinçaltınızdan kaynaklanan sorunları tedavi eder.

Kendiniz için daha doğru ve iyi olanı bulmanıza yardım eder.

Enerji vererek sizi dinçleştirir ve yaşlanma etkilerini azaltır.

Cinsel sorunlarınızın çözülmesinde yardımcı olur.

Psikolojik rahatsızlıklarda,fobilerde ve depresyonda olumlu sonuçlar verir.

Sevgi ve ilgi duygularınızı artırır ve duygusal ilişkilerinize olumlu katkısı olur.

Uykusuzluk, bitkinlik ve isteksizlik gibi sorunlarınızın çözülmesine yardım eder.

Fiziksel,psikolojik ve zihinsel sorunların çözümlenmesine yardım etmesi ve diğer pozitif etkileri hem iş yaşamında hem duygusal yaşamınızda hem de sosyal ilişkilerinizde sizi destekleyecek ve çok daha mutlu bir insan olmanıza yardım edecektir


Önemli not : Enerji uygulama tekniği fiziksel olarak bağışıklık sistemini güçlendirdiği yada mevcut sorunları belirli bir süre ortaya çıkaracağı geçici yan etkieri oluşturabileceği için ,tavsiye edilmez.Organ nakli olan hastalar öncelikle doğru nefes almayı , hastalıklarını yaratan fiziksel ve psikolojik sebebleri bulmasında hayatlarını gözden geçirmesinde büyük yarar vardır.


Bunun dışında herkes uygulayabilir.Özellikle kronik böbrek teşhisi konmuş hastalara beklemek yerine enerji uygulamaya bir an önce başlamasını mutlaka tavsiye ederim.Böbrek çok hassas bir organ olup , küçüldükten sonra büyümesi çokdaha zordur , ama özellikle ilk aşamalarda bence kesinlikle geri döndürebilir. Diyalize başladıktan sonra bile hastalığı geri döndüren insanların da olduğunu burdan http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2484 okuyabilirsiniz.

Ancak unutmayın yıllarca mahvettiğimiz vücudumuzu düzeltememiz, özellikle kronik bir hastalığı düzeltmemiz çok uzun süre alabilir.Buda tamamen bize yani az yemekten , sinirlenmemeye , doğru nefesten , düzenli uykuya kadar pek çok şeyi beraberinde yapmamamıza bağlı olduğunu hemen bir mucize olmadığını ama çalışma ve sabırlada herşeyin olabileceğini unutmayın.Uygulama sırasında vücudunuzda hafif ağrı , baskı , uyuşma v.s olabilir , bunlar mevcut vücutta bulunan blokajlara işaret edip , düzenli enerji ve bunun yanında doğru nefes teknikleri uygulanarak çözülecektir.Aynı ilaç gibi düzenli ve sabırla çalışmanızda yarar vardır.Mevcut ilaçlarınızıda kullanmaya devam edip , doğru beslenme , egsersiz , pozitif düşünce, dik duruş , düzenli ve yeterli uyku v.s hayatınıza mutlaka geçiriniz.

[Resim: bsk2.JPG]

Başkalarına Reiki uygulamasına başlamadan önce dikkat edilmesi gereken birkaç konuyu hatırlamakta fayda var.Unutulmamalı ki Reiki empoze ile çalışan bir şifa uygulaması değildir.

Yani kişinin rızası olmadan reiki seansına başlamayın.

”Senin için iyi olur” yaklaşımı ne yazık ki geleneğimizde var olan ve kişinin iyiliğini kendisinden daha iyi

takdir edebileceğimiz gibi bir yanlışa götürebilecek bir durumdur.

Kişilerin özgür iradeleri, kararları ve seçimlerine saygı göstermek Reiki’de esastır.

“Sen orada rahat değilsin, geç şöyle otur” söylemi hiçbirimize yabancı değildir. O an ısrarla nasıl rahat edeceğinize

karar veren bir kişinin karşısındaki sıkıntılı halinizi düşünün.

Reiki isteyerek, izinle ve keyifle paylaşılacak bir şifadır. Ve yine unutulmamalıdırki Reiki, tıbbi tedavi yerine değil

medikal süreç ile birlikte çalışan, rahatsızlıkların şifalanmasına destek veren bir yardımcı uygulamadır. Bu bilinçle, uygulama

yapılacak kişinin izniyle, çalışmaya başlanmalıdır.

Enerjinin uygulama esnasında farklı şekillerde hissedilebileceği, bazı duygusal tepkiler olabileceği hatırlatılmalıdır.

Eller çalışma başında ve sonunda mutlaka yıkanmalı, metal takı, saat, cep telefonu vb. aksesuar ve eşyalar çıkarılmalıdır. Rahat giysiler ve rahat bir ortam tercih edilir. İdeal

Reiki ortamında bahsettiğimiz detaylar gözden geçirilebilir.

Reiki uygulamasında dikkat edilecek bazı başlıklar:

a.Alıcıya kollarını kavuşturmamasını ve bacaklarını çaprazlamamasını hatırlatın.

b.Yanıklarda, kas yırtılmalarında ve migrende ellerinizi direkt beden üzerinde değil biraz uzaktan tutun. Enerjiyi kişinin aurasına verin.

c.Kalp hastalarında ellerinizi direkt kalp üzerine koymayın.

d.Şeker hastalarında insülin seviyesini bilerek çalışın, eğer hypoglisemi (şeker değerinde normal değerlerin altına düşme) söz konusu ise Reiki vermeyin.

e.Reiki’yi teşhis amaçlı kullanmayın. Bedende hissettiğiniz rahatsızlıkları net teşhisler ile belirtip, tedavi planları yaparak Reiki’nin özünden uzaklaşmayın.

f.Egonuzu çalışmanızın dışında tutun. Burada amaç sizin ne kadar yetenekli olduğunuz değildir. Evrensel Yaşam Enerjisine kanal olduğunuzu hatırlayın.

Başkasına uygulama yapmadan önce “kanalım” ifadesini iç sesinizle söyleyin.

Uygulamaya başlamadan önce alıcının aurasını düzeltin. Bu, ellerinizle alıcının başı üzerinden başlayıp ayak altlarına kadar bedeninden 10 cm kadar yukarıdan aurasını yumuşak hareketlerle taramak şeklinde bir uygulamadır. Bu çalışmada enerji blokajlarını hissetmek mümkün olabilir. Hangi bölgelerde enerji dengelenmelerine ihtiyaç olduğu hakkında fikir veren ve alıcıyı çok rahatlatan bir uygulamadır.


[Resim: bsk.JPG]

BAŞKALARINA REİKİ UYGULAMASI (TEMEL POZİSYONLAR ) :


* GÖZLER: Göz problemleri,katarakt ve glokom, burun boşlukları, nezle, sinüsler, allerjiler, astım,hipofiz, epifiz bezi, stress, baş ağrıları

* ŞAKAKLAR: Stress, beynin sağ -sol lob dengelemesi (sağ beyin= sezgi, estetik, bilgelik ve sol beyin= rasyonel akıl, matematik), kulak ağrıları, göz sinirleri, soğuk algınlıkları, yüksek ateş

* KULAKLAR: Kulaklarla birlikte akupunktur noktaları ile kalp, bağırsaklar, böbrekler, akciğerler, mide, karaciğer, safra kesesi..soğuk algınlığı ve grip, işitme problemleri, kulak uğuldaması ve çınlaması, denge bozuklukları bsk

* ART KAFA: Gözler, görme, baş ağrıları, burun kanaması, sindirim sorunları, korku, şok, endişe. Sakinleştirir, düşünceleri düzenler

* BAŞIN ÜSTÜ ( VEREV ŞEKİLDE): Baş ağrıları, göz problemleri, ateş, sindirim problemleri, stress, multpl sklerozis

* BOYUNDA V TUTUŞ: Konuşma problemleri, bronşit, grip, üşütme, iletişimsizlik, kendini ifade edememe, fazla veye eksik kilo, kalp çarpıntısı, yüksek veya düşük tansiyon, öfke, hayal kırıklığı

* GÖBEK DELİĞİNİN ALTI VE ÜSTÜ ( 2. VE 3.ÇAKRALAR): Mide, bağırsaklar, sindirim, lenfler, şok duygular, depresyon, şeker, yağ metabolizması

* SAĞ TARAF (KARACİĞER TARAFI): Karaciğer, safra kesesi, sarılık, safra taşları, toksin atımı, kızgınlık, depresyon, bastırılmış kronik şikayetler, lösemi, aids, kanser, bağışıklık sistemi, enfeksiyonlar

* SOL TARAF ( MİDE TARAFI ) : Mide, pankreas, dalak, kalın bağırsak, ince bağırsak, anemi, lösemi, bağışıklık sistemi, diabet, (düşük şeker, yüksek şeker), grip, enfeksiyonlar, aids, kanser

* KASIKLARDA V TUTUŞ: Bağırsaklar, yumurtalıklar, mesane, idrar yolları, dolaşım, sindirim sistemi, göğüs tümörleri, menapoz- adet şikayetleri, rahim tümörleri, rahim, prostat

* KALP-TİMUS TUTUŞU: Kalp, timus bezi, bağışıklık sistemi, akciğer, kalp rahatsızlıkları, bronşit, anjin, lenfler, duygular, stress

[Resim: bskreiki.JPG]

Konunun detaylarını öğrenmek için http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2166 burayı okuyabilirsiniz.

Ayrıca Ben enerjiyim kitabını buradan ulaşabilirsiniz http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2558

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
(En son düzenleme: 03-27-2011 08:18 AM fantastic.)
04-13-2010 04:41 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 


Foruma Git:
Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi