Konuyu Değerlendir
  • 1 Oy - 5 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
DİYALİZDEN KURTULAN NORBEKOV RÖPARTAJI
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi
*******

Mesajlar: 1,333
Katılım: Jul 2006
Karma Puanı: 17
Mesaj: #1
DİYALİZDEN KURTULAN NORBEKOV RÖPARTAJI
İlginç başlık değil mi? Değerli üstat Mirzakarim Norbekov’un sözüdür. Dünyada 12 milyondan fazla satan “Aptalın Deneyimi: Aklını Başına Toplamak İçin Rehber” ve 9 milyondan fazla satan “Haddini Bilmezin Annesinin Nikâhı Nerede Kıyıldı” isimli kitapların yazarı ve kendi ismiyle anılan sistemin yaratıcısı Norbekov’un…

Benim de katıldığım seminerlerinde tanık olduğum mucizelerden, mesela ameliyat izinin kaybolmasından tutun da boy uzamasına ve en sıklıkla yaşanan göz bozukluğunun giderilmesine kadar oldukça farklı deneyimlerden konuşacağız bu özel sistemi Türkiye’de uygulayan çok sevgili hocalarımız Mahram Satymbaeva ve Kabuljan Murzaev ile…

Sevgili Mahram Hocam, Kabuljan Hocam; Önce sizleri tanıyabilir miyiz?

Mahram Satymbaeva: Ben sankt-Petersburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezunum. Ardından Taşkent Yüksek Eğitim Okulu’nda Sosyoloji Anabilim Dalı’nda yüksek lisansımı tamamladım. 2003’te tanıştığım Norbekov Sistemi için Moskova’da üç senelik eğitimini aldık ve Türkiye’de bu konuda eğitim veriyoruz.

Kabuljan Murzaev: Moskova Devlet Pedagoji Üniversitesi’nde okudum, ilk doktoramı orada yaptım. Türkiye’ye geldikten sonra burada ikinci doktoramı yaptım; eğitim bilimleri üzerine… Yıldız Teknik Üniversitesi’nde doçentlik görevinde bulundum. Kendime söz vermiştim; 60’ıma geldiğimde kendi işimi yapacağım diye… 60’ıma gelince işten ayrıldım ve şimdi bu işi yapıyorum.

Mahram hocam; siz de daha önceleri çok başarılı bir avukattınız…

M.S: Evet. Hatta belediyede partide de çalıştım.

Bir anda Norbekov Sistemi’yle tanışıp hayatınızı değiştirdiniz…

K.M: Evet. Biz her zaman diyoruz ki; herhangi bir olay, bir buluşma, bir dergi, bir kitap, bir mesaj insanın hayatını değiştirebilir. Bize Rusya’da yaşayan bir arkadaşımız Norbekov’un kitabını gönderdi. “Aptalın deneyimi” kitabını okuduktan sonra eşim Mahram hanım, uygulamaya gitti. O zamanlar kendisi, uzak görme gözlüğü takıyordu. Gözlerinden biri 3,75, diğeri 4,25 idi. Döndüğünde gözlüklerini bırakmıştı. Sonra Moskova’ya ben gittim. Ben de gözlük takıyordum ve tabi ki ben de gözlüğü bıraktım. 85 kiloydum o zamanlar, şimdikiyle farklı tabi. Boyum da 2 cm uzadı. Ayrıca kulak çınlamasından da kurtuldum.

Göz bozukluğunun giderilmesi; seminerlerde en sıklıkla yaşanan durum. Bizim grupta da çok oldu. Birkaç günde göz numarası birkaç derece düşenler ya da tamamen gözlüğü bırakanlar oldu…
Çalışmanın göze olan faydalarından bahsedebilir misiniz?


M.S: Gözlerimizde bazen genç yaşta bazen de yaş ilerledikçe mesela 40-45 gibi bozukluk olabiliyor. Yakını görememe, hipermetrop ya da miyop yani uzağı görememe gibi bozukluklar… Seminerlerde yaptığımız egzersizler sayesinde, gözleri daha fit hale getiriyoruz. Yani vücudumuzu nasıl fit tutuyorsak gözlerimizi de öyle fit tutabilmek için egzersizler uyguluyoruz. Bazı tablolarımız var, çalışmalar yaparak en küçük yazılar bile okunur duruma geliniyor…

K.M: Ama iyi çalışmak gerekiyor. En çok da tebessüm… (Gülüyor)

M.S: Duygularını katarak çalışmak… Esasında mucize insanda. Çünkü bu yeni bir şey değil. Norbekov Sistemi, göz konusunda William Bates’in çalışmalarını örnek alıyor. 1904’te göz doktoru olan Bates, büyük incelemeler, araştırmalar yapıyor ve öğreniyor ki insan gözlükten kurtulabiliyor. O sistemin üzerine Norbekov biraz daha duyguları katarak, biraz daha kendimizi vererek daha hızlı sonuç elde edilmesini sağlıyor. William Bates’in sisteminde üç ayda bir sayı inebiliyorken, Norbekov Sistemi ile üç-dört günde bir sayı inmek oldukça kolay.

Evet ben gözümle gördüm.Kimileri gözlüğü bıraktı kimisinin göz dereceleri düştü. Çok çok fark ediyor. Bir de benim inanamadığım bir başka konu; bizim gruptaki bir arkadaşımızın boyunun 4,5 cm uzaması oldu. Bu nasıl oluyor ve en fazla uzayan, kaç cm uzadı?

M.S: Norbekov Sisteminde boy uzamasında rekor; 9 cm. Tabi bu, biraz olağanüstü durum çünkü uzayan kişi, genç bir insandı. 26 yaşına kadar bu egzersizler sayesinde bu daha kolay. Ancak daha ileriki yaşlarda da uzama olabiliyor.

Nasıl oluyor? Omurlar, diskler, yıllar boyunca ister istemez basınç altında kalıyorlar. Yaş ilerledikçe de insanın boyu küçülüyor. Bu sistemle insanın gençliğindeki boyu ne ise yine o hali alıyor.

K.M: Evet. İnsanlar yaşlandıkça küçülmeye başlıyorlar. Oysa biz egzersiz yaparken insanın tüm vücudunu çalıştırıyoruz ve kendilerine olan inançlarını da güçlendirerek daha eski gençlik halinde boyları neyse o hale gelmelerini sağlıyoruz. Ama bu da tabi insanın kendisine bağlı.

Gerçekten mucizevi bir sistem. Norbekov’un kendisini de biraz tanıtabilir miyiz?

K.M: Özbek asıllı Ordinaryüs Profesör Doktor Norbekov, önce modern tıp alanında eğitim almışsonra pedagoji ve psikoloji dalında doktorasını yapmıştır. Patentli üç çalışmasıyla dünya tıp literatürüne geçmiştir. Bilgindir, sporcudur, yazardır, ressamdır… İsmi de Mirzakarim yani öz Türkçe isimlerden…

Gençliğinde doktorların üç ay ömür biçtiği biriyken kendisini iyileştirmiş ve “ben kendimi iyileştirebiliyorsam demek ki başka insanlar da hastalıklarını iyileştirebilirler” fikrinden yola çıkarak sistemini yaratmıştır. Şu anda Moskova’da yaşamaktadır.

Peki, Norbekov Sisteminde neler var? Bana da çok soruluyor. Bazıları soruyor; egzersiz mi yapıyorsunuz, düşünce gücüyle mi yapıyorsunuz? Başka biri mi size bir şey yapıyor diye… Ama bu bütün bir sistem. Pek çok şey var. Bu sistemden bahseder misiniz?


M.S: İnsanın bedeni var, ruhu var, kalbi var ve beyni var. Dördünü bir araya getirirsek her şey mümkündür der Norbekov. Beden üzerine çalışmalar yapılıyor. Eklemleri sağlamlaştırmak, omurgadaki kireçlenmelerden, fıtıklardan kurtulmak var. Ondan sonra organlar üzerinde çalışmak var… Ama sadece beden üzerine değil. Burada düşünce de var, duygu da var, zihinde var, ruh da var. Bunların hepsi bir bütün olarak algılanıyor.

Diyelim ki parmağınız kesildi. Mutlaka acır ama bir süre sonra kendiliğinden iyileşir. Aslında bu beden o kadar inanılmaz bir mekanizma ki, kendisini iyileştirmeye kodlamış bir mekanizma. Sadece Norbekov Sistemi’yle, iyileştrime biraz daha doğru yoldan biraz daha hızlı olabiliyor.

K.M: İnsanlar çoğunlukla şifayı, yardımı dışarıda arıyor. Bütün güç, mucize sizin içinizde. O içinizdeki gücü keşfedin, o gücü kullanın, o gücü kullandıkça siz kendi kendinize daha da sağlam, daha da mutlu, daha da başarılı olabilirsiniz.

Norbekov Sistemi insanlara bir anahtar veriyor, yol gösteriyor. Ama yapacak olan sizsiniz. Siz kendi üzerinizde çalışacaksınız. Kendi bedeniniz, kendi organlarınız üzerinde çalışacaksınız. O zaman o beden de, organlar da size cevap verecek, yani onu harekete geçirecek. Norbekov Sistemi’nin özelliklerinden biri ilk günden itibaren, insanın kendi kendini iyileştirme mekanizmasını harekete geçiriyor olması.

M.S: Eğer özetleyecek olursak, Niyaz-i Mısri’den çok önemli dörtlük var.

Derman arar idim derdime

Derdim bana derman imiş.

Burhan arar idim aslıma

Aslım bana burhan imiş.

O büyük güç: Yunus Emre’nin de dediği gibi içimizde gerçekten de var. Sadece onu harekete geçirmek, ondan yardım isteyerek, onunla birlikte olmak, dışarıdan hiçbir şey beklememek gerek.

Gerçekten insan gücü sayesinde her şeyi yapabilir. Ben ona da şahit oldum. Benim arkamda duran beyefendinin ameliyat yarası vardı, o da kayboldu. Pek çok hastalığa da faydası var. MS hastası vardı, felçli bir bayan vardı iyileşen… Bunlardan bahsedelim mi?


K.M: Bize çok çeşitli hastalıklarla gelenler oluyor. Mesela reflü geçiyor, kireçlenmeler geçiyor, fıtıklar geçiyor, karaciğerdeki yağlanmalar geçiyor, böbrekler sağlamlaşıyor, şeker hastalığı geçiyor, tansiyon düzeliyor. Çocuk sahibi olamayanlar, prostat, iktidarsızlık, miyom, varis, ayak tarak kemiği problemleri yaşayanlar var. Bunlar geçiyor. Çünkü insan içindeki mevcut olan güçle çalışmayı sürdürürse geçer.

Biz dışarıdan hiçbir şey vermiyoruz. Burada bir öneri vermiyoruz. İlaç vermiyoruz, bioenerji yapmıyoruz, hipnoz yapmıyoruz. Sadece yol gösteriyoruz, ki insan kendi kendini iyileştirebilsin.

M.S: Katılımcı bir arkadaş 7-8 senedir Ms hastasıydı ve minnacık adımlarla yürüyordu. Hayatı çok zor bir duruma gelmişti. Arkadaşları getiriyordu ancak seminere katıldı, çalıştı, belli egzersizler yaptı ve şimdi gayet güzel yürüyor. Kendisi başarmış olduğu için de mutlu. Sonra Kıbrıs’lı 58 yaşında bir bayan vardı. Bir buçuk yaşında çocuk felci geçirmiş ve sağ bacağı uykulu yani felçliydi. Yurt dışında sekiz kere ameliyat geçirmişti. 57 sene sonra o bacağını kullanıyor ve çok da güzel yürüyor. İşin en önemli noktası; tam olarak kendini, özünü verebilmek…

Ama tabi ki sadece rahatsız insanlar gelmiyor. Daha iyi bir hayat yaşamak isteyenler, daha başarılı olmak isteyenler, iş değiştirmek isteyenler de geliyor.

Bu sisteme katılma yaşı var mı, kimler katılıyor?

M.S: Yediden yetmişe herkes. Şimdilik yaş olarak rekorumuz; seksen sekiz yaş. Ama fark etmez, isteyen herkes katılabiliyor. Zaten katılanlar daha sonra tüm ailelerini, arkadaşlarını da getiriyorlar. Bize Avustralya, Fransa, İngiltere, Almanya, Belçika, Hollanda, Kanada, Amerika, İsrail’den de katılanlar oluyor.

Çocuklarla da çalışıyorsunuz…

M.S: Tabi çocuklar için de çalışmalarımız var. 7-10 yaş, 11-14 yaş arası gruplar oluşturuyoruz. Çok küçük yaşta gözlük takanlar, obezler, şekeri olan çocuklar ya da okulda daha başarılı olmak isteyenler, özgüvenini arttırmak isteyen çocuklara yönelik çalışmalarımız bulunuyor…

Peki ya Şirketler…


K.M: Ayrıca şirketlere ya da ayrıca çalışmak isteyenlere de özel gruplar hazırlayabiliyoruz. Mesela ünlüler, tanınmak istemiyorlar ve özel gruplar yapıyoruz. Şirketlere iş stresinden arınmak, tüm çalışanların performanslarını, motivasyonlarını arttırmak, daha başarılı olmak, belirledikleri hedefler doğrultusunda öznesizlerini güçlendirmek gibi pek çok konuda çalışmalarımız var.

Norbekov’un öğrencisi olarak sıfırdan başlayan ve dolar milyarderi olanlarımız var…

Duyduğum bir şey var: Putin Rusya’nın en başarılı olan on işadamını çağırıyor ve başarı sırlarını soruyor. Ortaya çıkıyor ki altısı Norbekov’un öğrencisi…

K.M: Doğru . Gerçi bunlardan pek bahsetmiyoruz ama Norbekov’un öğrencisi olarak sıfırdan başlayan ve dolar milyarderi olanlarımız var. Bu şekilde sıfırdan başlayarak milyoner olanların sayısı çok çok fazla, dört yüz kişiye yakın. Ama tabi ki bir tek para değil. Norbekov’un sisteminde öncü, lider yaratmak çok önemli. Kendi alanında mesela bestekâr, politikacı, sporcu, sanatçı olarak başarı elde etmiş muhteşem örneklerimiz var.

Seminerlerinizin içeriğinde neler var?

M.S: Bizim seminerlerimiz aşama aşama gerçekleşiyor. Bunlar da sırasıyla şöyle:


1. Seviye: Bedeninizi ve yaşamınızı yönetmek sizin elinizde.

2. Seviye: Duygularınızı ve toplumsal ilişkilerinizi yönetmek sizin elinizde.

3.Seviye: Önsezilerinizi uyandırın.

4.Seviye: İçinizdeki ustayı bulun.

Şimdi insanlar merak edecekve seminere katılmak isteyecekler. Sizin seminerleriniz yurt dışında çok var. Türkiye’de nerelerde oluyor ve ne zaman?


M.S: 1. Seviye için 16 Nisanda Konya’da olacağız. 2 Mayıs’ta Ankara’dayız. 10 Haziran’da da Kıbrıs’ta seminerimiz olacak. İnternet sitemizden de tüm bilgilere ulaşabilirler: http://www.norbekov.org

Çok teşekkür ederim bu keyifli sohbet için. Zaten yakın zamanda yine görüşeceğiz. Ben de eğitimlerimi sürdüreceğim. Çok çok memnunum, herkese de tavsiye ediyorum…

M.S: Biz de çok teşekkür ederiz. Sizi tanıdığımız için biz de çok memnunuz. Bu sistemin, Rusya’nın kalkınmasında büyük katkısı, önemi var. Bizim istediğimiz; bu sistemin Türkiye’de de insanların daha mutlu olmasına, daha sağlıklı olmasına, daha başarılı olmasına katkı sağlaması… Dileriz ki; Türk milletinin önünde de yeni ufuklar açsın.

Röportaj: Beril Çavuşoğlu
Mag dergisi Nisan 2012

Yıl 8 Sayı: 82

http://www.norbekov.org/%E2%80%9Ckimseni...80%9D.html

Ayrıca bakınız : http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2656
http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthr...p?tid=2484

[Resim: Mag_tum.jpg]

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
(En son düzenleme: 10-09-2012 04:18 AM fantastic.)
10-09-2012 04:05 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 


Foruma Git:
Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi