Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim
Yazar Mesaj
28haziran Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 1
arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim
uzun bir aradan sonra tekrardan merhaba arkadaşlar 2 gün önce bir arkadaşım nakil oldu kadavradan fakat nakilden bir gün sonra diyalize girdi doktoru bunun çok normal olduğunu söyledi fakat ben nakil olduğumda girmemiştim diyalize içime bir kuşku düştü sizlerle paylaşmak istedim nakil olduktan sonra diyalize girenleriniz oldu mu ? bir de nakilden hemen sonra kreatin değeriniz düzeldi mi ? yoksa yavaş yavaş mı düştü ?
03-04-2013 12:24 AM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
Cvp: arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim
Alıntı:Cerrahi sonrası toparlanma

Bir çok büyük cerrahi işlemden sonra olduğu gibi böbrek nakli sonrasında da uyanırken kendinizi yorgun, bitkin hissedebilirsiniz. Ayrıca özellikle ameliyat bölgesinde ağrı hissetmeniz normaldir. Bazı hastaların ameliyat sonrasında da bir süre diyaliz tedavisi görmesi gerekebilir.

Bazı hastalar operasyondan hemen sonra kendilerini çok iyi hissedebilirler. Ancak ne olursa olsun operasyon sonrası en az bir hafta genellikle de iki hafta hastanede yatmanız ve yakından izlenmeniz gereklidir. Bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir.
Bence bu konuda moralini bozma , bazı hastalarda birsüre daha diyalize girilme oluyor ama sonradan hersey normale dönüyor,ben öyle 2-3 kişi duymuştum.Diğer konudada arkadaşlar cevap verebilir.
Ayrıca buralarada bakabilrsin: http://www.ctf.edu.tr/index.php/tr/ctfon...grami.html

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
03-04-2013 03:54 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
semerkand/hasan Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 11
Cvp: arkadaşlar cevap verirseniz çok sevinirim
(03-04-2013 03:54 AM)fantastic demiş ki  
Alıntı:Cerrahi sonrası toparlanma

Bir çok büyük cerrahi işlemden sonra olduğu gibi böbrek nakli sonrasında da uyanırken kendinizi yorgun, bitkin hissedebilirsiniz. Ayrıca özellikle ameliyat bölgesinde ağrı hissetmeniz normaldir. Bazı hastaların ameliyat sonrasında da bir süre diyaliz tedavisi görmesi gerekebilir.

Bazı hastalar operasyondan hemen sonra kendilerini çok iyi hissedebilirler. Ancak ne olursa olsun operasyon sonrası en az bir hafta genellikle de iki hafta hastanede yatmanız ve yakından izlenmeniz gereklidir. Bazı durumlarda bu süre daha da uzayabilir.
Bence bu konuda moralini bozma , bazı hastalarda birsüre daha diyalize girilme oluyor ama sonradan hersey normale dönüyor,ben öyle 2-3 kişi duymuştum.Diğer konudada arkadaşlar cevap verebilir.
Ayrıca buralarada bakabilrsin: http://www.ctf.edu.tr/index.php/tr/ctfon...grami.html

uzun bir aradan sonra bende bu konuya cevap vereyim ozaman 28 Haziran hanım hiç birşey olmaz bir çok arkadas bazen öyle diyalize girer çok gecmiş olsun nakilin keyfini yasasın arkadasın gecmiş olsun sanada selamlar...

Adımlarımızın gittiği yere, kalbimiz varmıyor gibi...

Gözlerimizin değdiği yere, gönlümüz dokunmuyor gibi...

Yürü ama ruhun geride kalmasın!

Öyle u/yan ki güneş senden sonra u/yansın....
03-04-2013 08:51 AM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi