Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BÖBREK YETMEZLİĞİ İÇİN ZENCEFİL TERAPİ
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
BÖBREK YETMEZLİĞİ İÇİN ZENCEFİL TERAPİ
Bu bölümde bitkisel kür ve tedavileri yan etkisi olduğu için eklemiyoruz ancak bu kür harici olarak kullanıldığı ve dünyada örnek uygulamalar olduğu için mantıklı geldi.İnceleyin kafanıza uyarsa deneyin,herhangi bir olumlu sonuc alırsanız bizle paylaşın lütfen.Bunun yanında tamamlayıcı tıp bölümünde yer alan diğer teknikleri uygulamanızda yarar var.
Bu konuyu mail atip bizimle paylaşan Tamer yılmaz beye teşekkur ederim.

http://www.youtube.com/watch?v=ymsg0kS-0pQ

Ginger Therapy for Kidney failure
Böbrek yetmezliği için zencefil terapi
5 yıl böbrek yetmezliği ardından 2 yıl diyalize girmiş Zencefil terapi ile diyalizden kurtulmuş
Prof. G. Shanmugan INSA Senior Scientist, Mandurai India

Zencefil Terapi ( Zencefil masaj )

125 gram Taze Zencefil 15 parçaya bölünür 2 – 3 Litre suda düşük sıcaklıkta 30 dakika kaynatılır

Pamuklu kumaştan süzülür. Sıcak zencefilli su ile küçük bir havlu ıslatılır ve sıkılır Bele sarılır ( Böbreklerin üstüne )havlu ılınınca aynı işlem tekrar edilir taki tenceredeki sıcak zencefilli su ılınana kadar
Masajdan önce ve sonra bikaç damla zencefil yağı ile masaj yapılmalıdır
2 dakika yüzüstü yatsın sonra dösün sırtüstü yatsın 2 dakika dinlensin ve kalsın

*Günde yarım çaykaşığı tuzdan fazla tüketmeyin *Hergün bir tutam kekik alın ( oregano )

*Günde 3 kere yemeklerden sonra yarım çay kaşığı Zerdeçal tozu alın ( Türmeric )

*Muz yemeyin ( Banana ) *Lahana yemeyin ( Cabbage ) *Yumurta Sarısını yemeyin*Domates yemeyim

Ayrıca bakınız : KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU - ÇOK ÖNEMLİ MUTLAKA OKUYUN !

Uygulama metodu
https://www.youtube.com/watch?v=ymsg0kS-0pQ

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
(En son düzenleme: 04-02-2014 08:34 AM fantastic.)
04-02-2014 08:10 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Ruhi Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 0
RE: BÖBREK YETMEZLİĞİ İÇİN ZENCEFİL TERAPİ
slm arkadaşlar;

zencefilli terapi başlıklı forumda yer alan linkteki videonun çevirisini aslına yakın olarak yaptım.

çeviri word dosyasında düzenli ancak siteye bu şekilde kaydedebiliyorum. isteyene email atabilirim. ruhibozoglu@gmail.com

ZENCEFİL TERAPİ (AYURVEDA )

5 yıl önce böbrek yetmezliğim vardı ve bir Ayurveda (bknz. Aşağıdaki açıklama) zencefil masajı böbreklerimin işlevlerini normal duruma geri getirdi.

Ayurveda masajı

Ayurveda masajı ılık bitkisel yağlarla yapılır. Ayurveda masajının amacı, bozulmuş olan iç dengeyi düzenlemektir. Masaj; hem rahatlatıcıdır hem de zihin, beden ve ruh arasındaki iletişimi ve dengeyi yeniden sağlamak için yapılır.

Antik zamanlarda ayurvedik masaj, sadece kral ve kraliçelere yapılırdı. Ayrıca savaş öncesi, direnme gücünün artırılması için uygulanırdı. Ayurveda masajında susam yağı, hardal yağı ve zeytinyağı gibi pek çok yağ, aromalandırılarak kullanılır.

Başlangıçta, her iki böbreğim işlevleri başarısızdı ve ben iki yıldır diyaliz yaptım. Sonra, bir yıl bu tedaviye devam ettim ve benim böbrekler giderek iyileşti diyaliz durdu. Bu masaj insanlar özellikle yoksul insanlar için bir nimet olacağını ….

ZENCEFİL MASAJI NASIL YAPILIR
• 125 gram zencefil alınır yıkanıp küçük parçalara ayrılır. (rendelenir veya 15 sn. mikserden geçirilir)
• Çıkan zencefil bir pamuklu beze sarılır ve bir paket yapılır (ağzı bağlanarak)
• Bir kap içinde 2 – 3 litre kaynatılır. Kaynayan suya pamuklu beze sardığımız zencefil hamuru sıkılır ve daha sonra paket içine daldırılır ve kapak kapatılır kısık ateşte 30 dakika bekletilir.
• Küçük bir (Hindu havlu) alıp sıcak zencefilli suya daldırılıp sonra başka bir kap içine sıkılır, belin alt kısmına uygulanır.
• Zencefilli su ılık hale gelinceye kadar birkaç kez uygulanır.
• İşlem bittikten sonra 2 dakika yüzüstü ve 2 dakika sırt üstü dinlenip kalkılır.

 Bu terapiden önce ve sonra birkaç damla zencefilli yağ ile masaj yapılmalıdır.

 Günde yarım çay kaşığı tuzdan fazla tüketmeyin
 Her gün bir tutam kekik alın ( oregano )

 Günde 3 kere yemeklerden sonra yarım çay kaşığı Zerdeçal tozu alın ( Türmeric )

 Muz yemeyin ( Banana )

 Lahana yemeyin ( Cabbage )

 Yumurta Sarısını yemeyin

 Domates yemeyim

 Zencefil tedavisi almak isteyenler zihin ve pozitif düşünme olarak barışık olmalıdır.

GEÇMİŞLER OLSUN. YARDIMCI OLABİLDİYSEM NE MUTLU BANA.

BİZ DÜN BU TERAPİYE BAŞLADIK.......
04-22-2015 11:00 PM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
merhaba , inşallah faydasını görürsünğüz ancak bununla yetinmeyin özellikle hastalığın genetik , doğuştan gelen birşey değilse tansiyona bağlı v.s ise bunu oluşturan yanlış beslenme, düzensiz uyku v.s gibi zihinsel olarak: stres , öfkeyi içe atma, sürekli öfke ve üzgün olmak v.s gibi nedenleride düzelterek,
sitemizde bulunan tamamlayıcı tıp yöntemlerinden doğru nefes almak, egsersiz gibi kendi kendine tedavi yöntemlerini araştırıp uygulayın derim : http://www.gencdiyaliz.com/forum/forumdi...php?fid=43

Gelişmleride yazın ve hemen pes etmeyin , özellikle hastalığın ilk evrelerinde böbreklerin geri dönebileceğini gördüm, ancak işi şansa bırakmak yerine yukarıda dediğim konuları araştırın ve uygulamaya geçin.

Gelişmeleride bildirin lütfen, sevgiler : )

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
04-25-2015 06:57 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Ruhi Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 0
Insallah olumlu gelismelerin olacagini umit ediyorum. Video da derece derece bobregim iyilesti diyor. Bizimde olumlu bir helisme oldugu zaman hemen burada paylasacagim. Video,onerileriniz ve rehberliginiz icin tesekkurler.
TERAPIDE BU GUN ALTINCI GUN VE ZENCEFILIN HARIKA KOKUSUNU GUN GECTIKCE DAHA IYI ALGILIYORUM....
04-27-2015 07:00 AM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi