Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sodyum Bikarbonatın ( Yemek Sodası ) Böbrek Yetmezliğine Faydası
Yazar Mesaj
Gonga Çevrimdışı
Aileden
*****

Mesajlar: 11
Katılım: Apr 2014
Karma Puanı: 0
Mesaj: #1
Sodyum Bikarbonatın ( Yemek Sodası ) Böbrek Yetmezliğine Faydası
Çoğumuz evimizin bir köşesinde bir kutu karbonat bulundururuz. Hamur işlerimizi kabartır, asitleri elimine eder, buzdolabındaki, halılardaki ve çöp kutularındaki kötü kokuları giderir, lavabo ve bulaşıklarımızda sebze ve meyveler için de kullanabileceğimiz yeşil dostu" bir temizlik aracıdır., sağlığa faydaları
1-böbrekler hastalığı: bikarbonat doğal olarak vücutta üretilen asidi düşürüp PH dengesini kontrol altında tutan bir maddedir.kronik böbrek hastalarından ki birçoğunda diyabet ve hipertansiyon hastasıdır aynı zamanda, böbreklerin vücuttan asitlerin atılması işlevi çok zayıflar. Bu da sıklıkla metabolik asidoz olarak bilinen bir duruma sebep olur. Bir çalışmada ingiliz araştırmacılar ileri derecedeki böbrek ve metabolik asidoz hastalarına , kendi rutin tedavileri yanında 2 yıl boyunca ağız yoluyla sodyum bikarbonat verdiler. Çalışma sonucunda sodyummbikarbonat tedavisi gören hastalardan diyalize ihtiyaç duyanların sayısı sadece %6.5 oranında kalmıştı %33 kontrol grubundaki hasta ile karşılaştırıldığında. Bu harap edici hastalığın ilerlemesini yavaşlatan umut vaadeden bu terapiyi meslektaşlarınızla tartışın ve onları araştırmaları için cesaretlendirin.

Sodyum Bikarbonatın Sağlık Üzerine 7 Faydası

1) Böbrek Hastalığı
2) Kanser Hastalığı
3) Mide'de Hazımsızlık ve Mide Ekşimesi
4) Cilt Hastalıkları
5) Doğal Deodorant
6) Ağız Sağlığı
7) Atletik Performans

http://www.drwhitaker.com/7-baking-soda-health-benefits

7 Baking Soda Health Benefits

Most of us keep a box of baking soda (sodium bicarbonate) around the house. It makes baked goods rise, eliminates acid-induced odors in refrigerators, carpets, and litter boxes and is a minimally abrasive “green” cleaning agent that can be used to scrub everything from sinks and dishes to fruits and vegetables.

Health Benefit of Baking Soda #1: Kidney Disease. Bicarbonate is an alkaline substance naturally produced in the body that buffers acids and helps keep pH in check. In people who have chronic kidney disease, which is most often caused by diabetes or hypertension, poorly functioning kidneys have a hard time removing acid from the body. This often results in a condition known as metabolic acidosis.

In one study, British researchers treated patients with advanced kidney disease and metabolic acidosis with oral sodium bicarbonate in conjunction with their usual treatment for two years. The sodium bicarbonate slowed the rate of decline in kidney function by two-thirds, and just 6.5 percent of the patients treated with sodium bicarbonate required dialysis by the end of the study, compared to 33 percent in a control group. Discuss this with your physician and encourage him to look into this promising therapy, which can slow the progression of this devastating disease.
Kaynak : http://www.facebook.com Kemal Milar Fotoğraflarım[Resim: ?type=3&theater]
Sodyum bikarbonatın sağlığa faydaları 2-Kanser:
Çalışmalar gösterdi ki bikarbonat düzeyini arttırmak , vücudun Ve kanın sağlıklı PH'ını bozmadan, asidik tümörlerin PHını düşürebiliyor . Henüz tıbbi insan deneylerinde çalışılmamasına rağmen, meme kanserli hayvanlarda ağızdan sodyum bilarbonat alımı gerçekten tümörü daha alkali yapıyor ve metastazı önlüyor. Bu çalışmalar temelinde - bikarbonatın güvenli ve iyi tolare edilebilir olduğu gerçeğiyle- bu tedavi şeklini sahiplenerek Whitaker Welness olarak, kanserle mücadele eden hastalarımızın tedavisinde beslenme ve bağışıklık destek protokolü olarak programımızda yer verdik.
Klinkte, 12 gr, ( 2 çaykaşığı dolusu) bikarbonatı 2 fincan suyla karıştırarak kullandık. Düşük kalorili Tatlandırıcılar tercihe bağlı, (oldukça tuzlu bir tadı var.) bu karışmı yemeklerden sonra 2 saat içinde yudumlayın ve aralıklarla gün içerisinde 3 kez tekrarlayın

Kaynak : facebook.com Kemal Milar
Tercüme : facebook.com Sule Teker
(En son düzenleme: 05-13-2015 03:55 AM Gonga.)
05-13-2015 03:44 AM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi
*******

Mesajlar: 1,333
Katılım: Jul 2006
Karma Puanı: 17
Mesaj: #2
RE: Sodyum Bikarbonatın ( Yemek Sodası ) Böbrek Yetmezliğine Faydası
Paylaşım için teşekkurler, alkali suyun faydalarını biliyordum , buda güzel bir açıklama olmuş : )

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
05-15-2015 05:39 PM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 


Foruma Git:
Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi