Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Böbrek ve şeker değerlerim yüksek çıktı
Yazar Mesaj
hezarfen11 Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 0
Böbrek ve şeker değerlerim yüksek çıktı
Merhaba "Genç Diyaliz"...Ben 70 yaşındayım. Geçen sene kan tahlilimi yaptırmıştım. Çıkan sonuçlara göre aile hekimimiz böbrek değerlerini yüksek bulmuştu. Çok su iç, bir ay sonra gel demişti. Gerçekten de ben az su içerdim. Bir ay günde sekiz bardak su içip, tekrar kan tahlilimi yaptırdım. Ama doktor yine yetersiz buldu. Beni büyük bir hastanenin nefroloji bölümüne başvurmam için yönlendirdi. Ben bu işi ciddiye alıp gitmedim. Her sene kan tahlili yaptırırım, bu sene de yaptırdım. Şekerim ve böbrek değerlerim yüksek çıkınca, yeni aile hekimimiz de aynı şekilde beni nefroloji bölümüne yönlendirdi. Fakat bu işin de zor olduğunu, hatta doktor bulamayabileceğimi de ilave etti. Şimdi ben şeker ve böbrek değerlerimi aşağıya yazıyorum:
Glukoz.....144
Kreatinin..1.32
Ürik asit...7.99
Bana ne tavsiyelerde bulunabilirsiniz? Ben, tekrar şeker perhizine başladım. Boyum 1.65 kilom 80 Önce ağırlığımı düşüreyim. Ondan sonra da tekrar bir kan tahlili yaptırayım diye düşünüyorum. Çünkü yüksek şeker de böbrek değerlerini yükseltebiliyormuş. Perhize başlayalı 15 gün oldu. 3-4 kilo verdim. Şimdi tavsiye sırası siz tecrübeli arkadaşlarımda...Saygılarımla Smile
05-01-2017 05:32 AM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
RE: Böbrek ve şeker değerlerim yüksek çıktı
Aramıza hoşgeldiniz , öncelikle geçmiş olsun.

Yapmanız gerekenler doktorlarında dedikleri gibi :

Tansiyon ve şeker kontrolü önemli , dediğiniz gibi kilonuzuda düşüp diyet fazla protein ve yanlış beslenme alışkanlığınız varsa düzenleyin.Örneğin çok , aşırı yemek yiyorsanız , doğal gıdalar harici v.s onlara dikkat edin.

Yiyecekler , uyku düzeni bile önemli ama en önemli şey insanın kendine yaptığı sinir , içe atmak , üzüntü buna bağlı olarak tüm organlar tansiyona v.s gerileme bağlı olarak etkileniyor.

Bunun haricinde hafif egsersiz , doğru nefes almak gibi yöntemlerin olduğu http://www.gencdiyaliz.com/forum/forumdi...php?fid=43 tamamlayıcı tıp bölümünü inceleyin.

İnsallah diyalize girmeden düzelirsiniz , ileride neticeyi haber verin sevgiler : )

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
05-03-2017 04:32 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
RE: Böbrek ve şeker değerlerim yüksek çıktı
Örnek olması açısından hezarfen11 özel mesajda paylaştığı başarısını paylaşıyorum :

Alıntı:Merhaba Fantastik...2 ay gibi bir zaman içersinde çok dikkatli beslenerek( bu arada zaten sigara ve alkol hiç bir zaman kullanmadım), bol bol yürüyerek önce şekerimi düşürdüm, böbrek değerlerim de kendiliğinden normal değerlerine indi...

glikoz...................103.5
kolestrol...............194
HDL kolestrol........60.29
kreatinin..............1.16
LDL kolestrol........123.646
üre.....................32.3
tokluk kan şekeri..119.8

Saygılarımla.....Bu arada yaşım 70

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
09-19-2017 03:58 PM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi