Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Polikistik Böbrek için B3 Vitamini (Niasin)
Yazar Mesaj
Gonga Çevrimdışı
Aileden
*****

Mesajlar: 11
Katılım: Apr 2014
Karma Puanı: 0
Mesaj: #1
Polikistik Böbrek için B3 Vitamini (Niasin)
Saygıdeğer Polikistik Böbrek Hastaları;
Hastalığımız ile ilgili olarak mualesef Türkiye'de yeterli bilgi ve donanıma sahip Profesörlerin,Doçentlerin, Uzmanların olmadığını hepimiz yaşayarak biliyoruz. Doktorlar bu genetik kökenli hastalık konusunda hastalara gerçek bir şifa sunamıyorlar. Ben de çareyi Türkiye dışında aradım. Polikistik Böbrek Hastalığı konusunda en iyi Ülkenin Amerika Birleşik Devletleri Kansas Eyaletinde bulunan Kansas Üniversitesi Tıp Merkezi bünyesinde faaliyet gösteren ''Jared Grantham Polikistik Böbrek Hastalığı Enstitüsü''dür. Bu esnstiti merkezinde dünyanın her tarafından bilim adamları görev yapmaktadır. İnternet adresi aşağıdaki gibidir. Merak edenler, soru sormak isteyen değerli arkadaşların bilgisine sunulur.
http://www.kumc.edu/school-of-medicine/k...itute.html

Bu Üniversitede Prof.Dr.Xiaogang, Li ismindeki Nefroloji Doktorunun 2015 yılında Editörlüğünü yaptığı ''Polikistik Böbrek Hastalığı'' Kitabı var. Mutlaka onu inceleyin derim.Prof.Dr.Li, yaptığı bir araştırmada B3 Vitaminin (Niasin) doğru ilaç dozunda kullanıldığında fareler üzerinde yapılan çalışmalarda Kistlerin oluşumunu durdurduğunu ve böbreğin fonksiyonlarını eski haline getirdiğini ifade etmiştir. Şimdi bu doğru dozaj kullanımı ve detaylı bilgi almak için öğretim üyeleri ile internet üzerinden iletişime geçtim. Lütfen sizlerde yardımcı olunuz. Birlikten güç doğar
KAYNAK :
Cebe Salih -Polikistik Böbrek Hastalığı https://www.facebook.com/groups/43709020...337430422/

Polikistik böbrek hastalarında B3 Vitaminin (Niasin) deneyleri başlanmış verilen ilan aşağıdaki web sayfasındadır 9 Şubat 2016 ( Feb 9 2016 )
* Polikistik böbrek hastaları günde iki kapsül B3 vitamini içecekler Bir yıl boyunca
Pilot Study of Niacinamide (Vitamin B3) in Polycystic Kidney Disease (NIAC-PKD2)

http://www.kumc.edu/schoo.../kidney-inst...-pkd2.html Kapsüldeki B3 dozu yazmıyor sitede ------"

B3 Vitamini - Niasin; Nikotinik Asit " Nikotinik asid, vazodilatasyon yapıcı etkisiyle arter yetersizliklerinde de kullanılmıştır. Etkisi hemen sadece deri damarlarınadır; bu bakımdan serebral, koroner ve hatta periferik arter yetersizliklerinde bir faydası beklenemez.

Nikotinik asit (niasin) yağ hücrelerinde lipolizi azaltır, bu hücrelerden kana serbest yağ asitleri verilişini engeller. Yüksek dozlarda verilirse kanda düşük ve çok düşük dansiteli lipoproteinlerin miktarı azalır. Hiperlipemi hallerinde bu etkisinden yararlanmak umuduyla kullanılabilir. Tedaviye günde 4 defa, 50 mg ile başlanabilir ve 2-3 hafta içinde doz günde 3 defa 1'er grama yükseltilir. Faydalı etki bu yüksek dozda belirgin olur. Cholestyramine ile birlikte kullanılınca hiperkolesterolemide oldukça başarılı sonuç alınabilir. Ancak yan etki sıktır. Vazodilatasyon etkisiyle de hastaya sıkıntılı anlar yaşatabilir, mide şikayetlerine neden olabilir. Karaciğer için zararlı etki gösterebilir. Kanda ürik asit seviyesini artırabilir. KAYNAK : http://eczacininsesi.com/index.php?yon=dosya&id=802 - - - - Niacin eczanelerde 500 mg Niacin 50 Kapsül ,100 kapsül olarak satılmaktadırYönet
Pilot Study of Niacinamide (Vitamin B3) in Polycystic Kidney Disease (NIAC-PKD2)
Pilot Study of Niacinamide (Vitamin B3) in Polycystic Kidney Disease (NIAC-PKD2)
kumc.edu

https://www.facebook.com/groups/43709020...337430422/
12-31-2017 06:56 AM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
Mesaj Önizleme 


Foruma Git:
Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi