Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
YÜKSEK ÖĞRETİM
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
Shy YÜKSEK ÖĞRETİM
Bu bölümde ülkemizde yüksek ögretim ile ilgili bilgiler ekleyebilirsiniz.Kendi okul üniversite deneyimlerinizi,diyaliz veya organ nakli sonrası okul hayatiniz gibi konulari paylaşabilir.Okumak isteyen arkadaslara örnek olabilirsiniz.Bilindigi gibi bazilarimiz bende okurken hastalandik evet insanlar pek anlamasasda zor günlerim oldu hocalarim pek destek vermesede kendim elinden geleni yapip mersin unv grafik bölümünü bitirdim.Buradan tüm diyaliz hastası arkadaslara söyleyecegim hastaliktan sonra hayati birakmasinlar var gücleriyle mücade etsinler herseye ragmen hayat devam ediyor.Gercekten bu hayatta insan ne kadar zor durumda olursa olsun istedikten sonra çok şey yapabiliyor..Yeterki içindeki anlamı amacı ideali kaybetmesin........

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
07-08-2006 09:06 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
emos24 Çevrimdışı
En eski üye

Karma Puanı: 10
RE: YÜKSEK ÖĞRETİM
Arkadaşlar bende lise sonda böbrek hastalığına yakalandım ama okumayı hiçbir zaman bırakmadım bırakmayacağım da hastalandıktan sonra biraz ara vermek zorunda kaldım;ama sonra kaldığım yerden devam ettim ilk dersaneyle başladım dersaneye giderken akşam gidiyordum diyalize dersanedeki arkadaşlarım diyaliz hastası olduğumu bilmiyorlardı hiçbir zaman da yansıtmadım hocalarım biliyordu bana çok destek verdiler hep yanımda oldular bende çok çalışıp bana inananları mahcup etmedim diyalizide hiç takmadım ve engel olarak da görmedim yeterki insanda azim ve istek olsun önemli olan bu.arkadaşlar hastalandıktan sonra asla eğitiminizi bırakmayın.biliyorum çok zor ama bizler üstesinden gelebiliriz.üniversite okumak benim en büyük umudumdu hayalimde ve bunu gerçekleştirdiğim için çok mutluyum diyaliz hastası olmam bu hayallerimi gerçekleştirmeme hiç engel teşkil etmedi.istek ve azmim herşeyin üstesinden geliceğini inanıyorum.umudumuzu hiçbir zaman kaybetmeyelim.UMUDA YOLCULUK ETMEK GİDİLECEK YERE VARMAKTAN ÇOK DAHA GÜZELDİR.........UNUTMAYALIM

İnsanların en büyük dostu, ZORLUKLARDIR ; çünkü insanları karşılaştıkları ZORLUKLAR kuvvetlendirir....
07-08-2006 07:58 PM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
tatli cadi Uzakta
TaTLı CaDıIIIIIIIIIIIII

Karma Puanı: 8
arkadaslar bende uludag unv. de okuyorum lıse 2 den berı de sureklı hastanelrdedeyım ...unv. geldım geçen yıl bıraz sorun yasadım ama bu yıl hocvalarım deste k verıyorlar artık Smile inş. sorun çıkmadan bıtırırırım bu yılı sonrada mezun olurum Smile

Bilmek acı çekmektir. Ve bildik;Karanlıktan çıkıp gelen her haberGereken acıyı verdi bize:Gerçeklere dönüştü bu dedikodu,Karanlık kapıyı tuttu aydınlık,Değişime uğradı acılar.Gerçek bu ölümde yaşam oldu
10-01-2007 07:03 AM
efeturk Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 0
Bende SAğlık memurluğu okurken 2.sınıfta hastalandım okulum uzadı derslerden geri kaldım ama toparladım biraz geç bitireceğim ama olsun hocalarda yardımcı oluyor sağolsunlar Smile

[Resim: att022425foir7.gif]
VUR DÜNYANIN ÇARKINA VUR VUR ! !
[Resim: ken100lbqt2.gif]
10-01-2007 10:01 AM
ikra.9ocak Çevrimdışı
Aileden

ben bu hastalıkla 10yıldır savaşıyorum..diyalizsiz 10sene geçdi myo lunu bitirdikden sonra diyalize başladım diğer türlüde olsa eminimki devam ederdim şimdide sınava hazırlanıcam 4yıllığa geçiş için hedef bu durmak yok yola devam diyoruzSmile)
10-03-2007 08:42 AM
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
devam tabi : ) Allah büyük : )

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
10-03-2007 08:53 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
emos24 Çevrimdışı
En eski üye

ildemcim tabi ki pes etmek yok sen okulu bitirdikten sonra dialize başalamışsın.ben ise diyalize girdikten sonra üniversiteye başaldım .3.sınıftayım.diyalizle okulu idare etmeye çalışıyorum.yeter ki insanlar istesin hiçbir şey engel değil , olamaz da...okumak benim yaşam kaynağım gibi ...ondan vazgeçemem okulu kazandıktan sonra diyalizin yaşamıma çok şeyler kattığına inanıyorum.o yüzden diyalize girmek okumayı ya da çalışmayı bırakmaya hiç engel değil.tabi ki zorlukları oluyor ama zorluğu çekmeden feraha ulaşamazsın....sadece istek ve sabır olsun.....

İnsanların en büyük dostu, ZORLUKLARDIR ; çünkü insanları karşılaştıkları ZORLUKLAR kuvvetlendirir....
10-03-2007 07:39 PM
tatli cadi Uzakta
TaTLı CaDıIIIIIIIIIIIII

ne guzel valla :)bende okulda kafamı dagıtıyorum veya ugrasırken projelerle vs. ıle rahatlıyorum ... tabı okulu arada asmak durumunda kalıyorum ama o da mecburen ama bıtıcek bu sene burası sonra kısmet olursa 9 eylul de yuksek lısansımı sonra da almanya da mastırımı yapmak ıstıyorum benım okumama karıyer yapmama hiçbir şey engel olamaz hangı durumda olursam olayım zarzor da olsa elımden geldıgınden fazla çaba gosterıp dıplomalarımı alıcam her bırınden Smile tavsıye ederım herkese

mutlu ve uımut dolu yarınalra

Bilmek acı çekmektir. Ve bildik;Karanlıktan çıkıp gelen her haberGereken acıyı verdi bize:Gerçeklere dönüştü bu dedikodu,Karanlık kapıyı tuttu aydınlık,Değişime uğradı acılar.Gerçek bu ölümde yaşam oldu
10-04-2007 05:46 AM
fatih Çevrimdışı
Forum yöneticisi

YA BENIMDE UNIVERSITE OKUMA HAYALERIM HALA DEVAM EDIYOR OKUMAK ICINDE BIRAZ SANS OLACAK ARKADASLAR
BENIM LISE BITIKTEN SONRA GIRDIGIM SINAVADA FAZLA IYI BI PUAN ALAMAMIŞTIM FAKAT ANADOLU UNİVERSİTESİ KAMU YONETIMI TUTTU BENDE ASKERLIK SORUNU OLMAZ DİYE KAYDIMIZI YAPTIRDIK ERTESI SENE DAHA IYI CALIŞIP GUZEL BIR unıversıde İŞLETME VEYA IKTISAT OKUMAYI ISTIYORUM GUZEL DE HAZIRLANDIM VE SINAVA GIRDIM GUZELDE PUAN BEKLIYORDUM AMA GELEN PUANLA BEYNIMDEN VURULMUŞA DONDUM BENIM ANADOLU UNIVERSITESINE KAYITLI OLDUGUM ICIM 80 PUANIM OTAMATIKMEN DUSMUSTU BENDE O HIŞIMLA GIDEREK OKULDAKI KAYDIMI SILDIM VE ERTESI SENE DAHA IYI HAZIRLANIP BASARACAKTIM AMA YINE SANSSIZLIKLAR YAKAMI BIRAKMADI VE 15 MAYIS 2000 TARIHINDE BABAM VEFAT ETTI VE O SENE SINAVA GIREMEDIM GUZEL BIR İŞ BULDUK GUZEL BUYUK BIR ŞİRKETTE İŞE BASLADIM VE BANA KADRO ALABILMEN ICIN ASKERLIK SART DEYINCE DOGRUCA ASKERE VE BIR DAHA OKUMA SANSIM OMADI 2006 YILINDA NIYETLENEYIM DEDIM FAKAT BU SEFER HASTALIK CIKTI VE KALDI NEYSE BASINIZI AGRITTIM HADI SALICAKLA KALIN IYI AKŞAMLAR
(En son düzenleme: 10-04-2007 11:38 PM fatih.)
10-04-2007 06:12 AM
ikra.9ocak Çevrimdışı
Aileden

herşey nasipp yaa..çok şükrediyorum dediğin gibi diyalize girmeden okulum bitti..yazdıklarınızı okuyunca daha bir hırs geliyor emin olun,bişilerle uğraşmadan geçmez bu hayatt hedef belirlememiz lazım inş herşy istediğimiz gibi olur..
10-04-2007 07:44 AM
efeturk Çevrimdışı
Aileden

Evet bişeyler uğraşmak lazım yeter ki azimli olalım herşeyin üstesinden gelebiliriz...
Ben diyalizim olmadığı okulumun olmadığı günler çok sıkılıyorum Boş boş dolaşıyorum olmuyor birşeylerle mutlaka uğraşmak lazım.

[Resim: att022425foir7.gif]
VUR DÜNYANIN ÇARKINA VUR VUR ! !
[Resim: ken100lbqt2.gif]
10-04-2007 07:49 AM
28haziran Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 1
bende bu hastalıkla üniversite 3. sınıfta tanıştım tanıştım derken ben onun hakkında hiç birşey bilmiyodum ama o benim hayatıma girmişti bir kere doktor böyle giderse diyalize gerek duyabilirsin dedi ben hiç bişey bilmediğim için hemen ailemin yanına samsuna döndüm ordaki doktorda değerlerim çok yüksek olduğu için hemen beni hastaneye yatırdı diyetler fistül ameliyetları sırayla çok kötü günler geçirdim ailem yanımda olmasa ne yapardım bilmiyorum doktor çok genç olduğum için nakil olursam benim için daha iyi olacağını söyledi babamın testleri yapıldı tabi benimde allaha çok şükür uydu ve nakil gerçekleşti daha yeni oldum ama şükürler olsun babamda bende çok iyiyiz okulum bir sene uzadı ama derler ya sağlık olsun inşallah hayat herkesin istediği yönde ilerler
10-07-2007 04:38 AM
tatli cadi Uzakta
TaTLı CaDıIIIIIIIIIIIII

ne guzel keşke herkes senın kadar şanslı olabılse ...
ama ne yazıkkı olmuyo ve her şey çok zor oluyor gun geçtıkçede ....
her şey gonlunce olsun arkadasım ...

10-07-2007 04:41 AM
28haziran Çevrimdışı
Aileden

Karma Puanı: 1
çok sağol canım arkadaşım inşallah dediğin gibi benim kadar şanslı olur bunu bi kaç defa daha yazdım ama belki yazdıkça dileğimin kabul olma olasılığı çoğalır diye yine yaziyorum inşallah nakil olan arkadaşlar bir daha diyalizle karşılaşmazlar diyalizdeki arkadaşarda nakille karşılaşırlar
10-07-2007 05:21 AM
tatli cadi Uzakta
TaTLı CaDıIIIIIIIIIIIII

BEN MEZUN OLDUM ... AKADEMISYENLIK ICIN SINAVA GIRDIM İNŞ. BUNUDA BAŞARIRIM ... DARISI TUM OKUYAN ARKADASLRIMIN BAŞINA...

07-21-2008 08:14 PM
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi