Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
BÖBREK ve ENERJİ UYGULAMARI-Önemli MUTLAKA OKUYUN
Yazar Mesaj
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
Exclamation BÖBREK ve ENERJİ UYGULAMARI-Önemli MUTLAKA OKUYUN
[Resim: MeridianBook2007b.jpg]
Genelde enerji.reiki gibi konular ilk bakışta ruhsal veya psikolojik konular gibi algilanmakta aman işe yaramaz diyerek hiç girilmemekte,şifayı hep başka birilerinden bir mucize bir buluş beklenmektedir.Ben bile kronik böbrek yetmezliği tanısından sonra yıllarca hep başkalarından bir şeyler arayıp durdum,acaba o bitkimi şu bitkimi şu adama para versemmi diye düşündüm(genelde bitkiyle tedavi ettiğini söyleyen insanlarda hep sahtekar çıktı) taki internette gezerken bioenerji,reiki gibi konulara rastlayıp insanın kendi kendine enerji uygulayabileceğini görmem ve karsıma cikan iyi insanlarla karşılaşmamla oldu.Hep bildiğim duyduğum geçen Derdi veren dermanıda vermiştir , cümlesi idi.Herkesinde bildiği ama hep dışarda aradığımız şey buydu,ister istemez kendi kendine şifa uygulamasının olabileceğini düşünemedim.

Fakat araştırdıkça dunyanın pek çok yerinde bilimsel olarak kanıtlanmış hastanelerde ve bilim adamları tarafından uygulanan denenen yöntemler olduğun okudukça anladım.Bknz : http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthread.php?tid=793
Zaman televizyonda bile görsek hep sahtekar kendi enerjisini uyguladığını söyleyen insanlar vardı.Oysa işin içine girip uyguladıkça enerji uygulayan kişininde uyguladığı doğada ,ağaclarda v.s bulunan pozitif enerjidir uygulayici kişi bu enerjiyi bedenine almayi sağlayarak yine elleriyle bu enerjiyi kanal olup enerjiyi göndermekte olduğunu daha ii anladım.

İnsanın bu enerjiyi uygulaması için kimseye ihtiyacı yok.Enerji herkes tarafından uygulanabir ve insana verilmiş bir hediye olmasına rağmen insanlık tarafından unutulmuş,ancak birşekilde yeniden hatırlanarak uygulayıcı insanların olumlu deneyimleriyle yeniden ortaya çıkmıştır.İnsanoğlu kendi kendini hasta edip öldürebilecekken,aynı zamanda kendi kendini kurtarıp yeniden şifalandıracak olarak yaratılmıştır.Fakat bizlere öğretilen bu değildi.Bütün bu modern öğretilerinde zaman ile bilimin ışığında enerji çalışmaları artık kanıtlanıp daha çok su yüzüne çıkmakta ülkemizde hala reddelside uygulayan doktorlarda yok değil.

Alıntı:Tamamlayıcı tedavi yöntemleriyle çok daha hızlı sonuçlara ulaşılabilir. Özellikle tıp alanında hizmet verenler, egitim gördükleri, bildikleri hekimlik alanında tamamlayıcı tıbbın adı gibi bir doktoru (ya da hekimi) gerçekten tamamladığını göreceklerdir. Bunlarla çalışmak istemeyen ya da kendini bu bilgilerden kısıtlayan bir doktor halen doktordur evet, ama bu yöntemleri bilen ve uygulayan meslektaşından çok ama çok geride olduğu kesindir. Ayrıca doktor olmayan ama bu yöntemlerle samimi bir şekilde çalışan herkes, daha çok insanla çalışarak, gözlemleyerek, konu üzerinde derinleşerek kendi yöntemlerini keşfeden, bu işe tutkuyla yaklaşanlar da çok ileriye gidebilirler.

alinti : http://www.tamtip.com/detay.php?iid=13&a...7&olay=mak

Eğer hastalığın oluşumunu anlarsanız böbrekte dahil pekçok modern tıp tarafından çıkmaz sokak olarak adlandırılmış hastalıkların,enerji yöntemiyle cözülebileciğini görülmekte,fakat burada önemli olan enerji yönteminini hemen bir mucize biranda herşey cözülecek diye düşünülmemesi gerektiğidir böbrek karaciğer gibi ciddi hastalıklar zaman alan emek ve sabir isteyen uygulamalar gerektirdiğini kendi deneyimlerimle anladım.Tabiki bu tip calismalarda kesin tedavi eder lafı kullanmak yanlış olurdu çünkü tıkalı alanları açmaya yönelik olsada kişilerde stres ve hastalığı olusturan faktorler devam etmesine bağlı olarak sonucun kesinliği değişmektedir.

Enerji yöntemi her hastalıkta etkilide olsa hastalığın hangi evresinde olduğunuz çok önemli ,örneğin diyalize yeni başlamış bir hastanin böbregi ile yıllarca diyalizle böbreği küçülmüş kişi arasında çok büyük farklar olabilir ama ne olursa olsun kişi yılmadan çalışmalıdır, bu noktada tabiki eğer organ nakli olma olasılığınız varsa bu sizin seçiminize kalmıştır,cünkü bu uygulamalarda kesin tedavi ediyor lafı kullanılmamalıdır yinede özellikle bekleme listesindeyseniz biran önce kendi kendine enerji uygulamalarına başlamınızı tavsiye ederim.hiçbirşey kaybetmez aksine böbreginizi kurtaramasınızda mevcut sağlık sorunlarını atabilir ve cok daha sağlıklı olursunuz.Düzenli uyguladığınızda zaten farkı zaman içerisinde siz kendiniz göreceğinize inaniyorum.Bu durum karaciğer yetmezliği içinde gecerli,ama 1 -2 ay içinde uygulayıp tahlilerde sonuç göremesseniz sakın vazgeçmeyin,kararlı olun hergün düzeleceğinizi sağlığınızın geri geleceğini ümit edin niyet edin ,olumlamalar yapın gerçekten hiçbirşey yapmayıp birilerinden birşey beklemekten bin kat daha ii olduğunu kendiniz göreceksiniz.Enerji somuttur ama vucudunuz tıkali alanların cokluğundan ilk aşamada farketemeyebirsiniz.

Bende ilk başlangıcında bu sürecleri gercekten yaşadım enerji uygulamalarının psikolojik ve kendi kendi kendimi kandırıyormıyum diye ilk basta düsünsemde zaman icerisinde uyguladıkca vucudumda ısı ve enerji akısını somut olarak hissettikce gercekten vucudumda birseylerin değistigini farkettim,Temel sorunumun sag ve sol böbrek bölgelerinde tıkanıklık olduğunu farketmem doğru yolda olduğumu gösterdi.Sonuç olarak 2002 de kronik böbrek yetmezliği tanısı konmus 2004 den beride diyalizle haşir neşir olmustum tabiki işim gerçekten zordu bir anda birşeylerin değişimini beklemişte olsam bir sonuç elde edemedim.şimdi bile küçücük sonuclar elde etsemde en azından birşeylerin değişebileceğini biliyorum.Bu noktada
http://gencdiyaliz.com/forum/showthread.php?tid=547 bu haberi okumam ve uygulanan yöntemin enerji tıbbıyla aynı mantıkta olması geri dönülemez denilen böbreğin düzelebileceğine daha çok inanmamı sağladı.Bence aynı durum karaciğer içinde geçerli...

Enerji tedavi modern tıp gibi .sorunlu bölgeyi alma yakma v.s gibi olmayıp,şifali bir suyun sorunlu bölge üzerine gönderilerek tıkali alan bölgenin acilmasını mantığına dayanmaktadır,tikali alan tamamen acildiğinda ve normal enerji akışı sağlandığında bölge kendi kendini düzeltebilecek olarak yaratılmıştır fakat genel mantık daha farkli olduğundan zihin böyle bir olasılığı kabul etmemektedir.Bu süreçte özellikle şunu ögrendim bu tip calismaları insanlara şifa vermek sorunlarını gidermek,onları bu tip şeylerin gerçekten varolduğuna inandırmaktan daha kolay...İster inanılsın ister inanilmasin ama ortada çin tibbi herzaman vardi halada var ve insan vucudunu cozmusler gercekten...

[Resim: Adam1_1.jpg]

Organ nakli olmuş kişilerin ise Reiki eğitimi alinmadan,yapılmasını tavsiye etmem,Ne yaptığızı bilmeden kendi enerjinizle kendinize kotu etki etmenizi istemem,cünkü organ nakli sonrası ağır kortizonlu pek cok ilac kullanılmakta,farklı bir yaşam sürülmektedir.
en azindan http://derki.com/sayfalar4/reiki.html Dr.Mehmet öz'ün bu konuda uygulamalar yaptiğini bildiğim için reiki tavsiye edebirlim.tabiki size kalmış birşey sonucta diyalize giren hastalar gibi aciliyetiniz yok.
[Resim: kidney.gif]
Hangi durumda olursanız olun bir eğitmen tarafından enerjiye uyumlanmanız yani tıkali enerji alanın acilip sizinde artik enerji vermenizin sağlanması cok daha kolay(bknz :uyumlama ve cünkü kendi kendinize enerji uyandirma calismalarinda kendi kişisel enerjinizi kullanabileceğinizden zarar verip vermeyeceğini bilmiyorum ama dediğim gibi reiki eğimi alip doğadaki enerjiye kanal olabirsiniz.cünkü bioenerji ile reiki arasinda bir fark olduğu reikinin daha yumusak ve sonsuz enerji olduğu,bioenerjinin ise daha sert ve kisinin kendi enerjisi olduğu söylenmektedir.Yani işe baslarken bilen bir eğitmen tarafından Reiki eğitmi almanızı tavsiye ederim en azindan ne yaptiginizi bililr kafanız pek karısmaz.Bu noktada kafanıza reiki eğitimlerinin ücretli olması takilabilir fakat gerçekten bu aldığınız evrensel güce kanal olma eğitimin yanında ödediğiniz kücük ücretin hicbir önemi yok zaten eğitmenler gerektiginde size danışmanlık yapmak için ve eğitim ücreti olarak aliyor.Unutmayın zaten ömür boyu nelere para harcadınız 100-150 ytl cok görmeyin . Zaten paranız yoksa eğitmenler size yardımcı olacaktır.Eğer gercekten paraya herşeyden çok değer veriyorsanız zaten bu islere hic bulasmayın derim : )
Eğer illada kendi kendinize bu enerjiyi uyandirmak isterseniz,reiki pozisyonlarini hergun elinizi koyup deneyebirsiniz .ısınma oluyorsa ileriki zamanlarda akışta olacaktır.Ama organ nakli olanlar bu konuda egitmen hariçinde calismalari konusunda birsey diyemem dikkatli olsunlar.

Alıntı:Reiki nedir :
Reiki, etrafımızda varolan bizi çepeçevre saran yaşam enerjisine kanal olabilmektir. Kişi elleriyle, kanal olduğu şifa enerjisini kendine veya bir başkasına iletebilir.Yaşam enerjisinin vücudumuzdaki akışı sürekli ve dengeli olursa tüm hücreler,organlar beslenir, kişi enerjik,mutlu ve sağlıklı olur. Reiki ile bedende varolan enerji yolları temizlenir.Kişilerin hergün kendilerine reiki vermeleri gereklidir. Enerji akışı kesildiğinde farkında olmadığımız negatif düşünce ve duygular enerji alanımıza saldırırlar Bu da ruhsal ve bedensel bozuklukları beraberinde getirir. Reiki tanrısal bir enerji olduğu için çok akıllıdır ne zaman nereye gideceğini ve ne yapacağını çok iyi bilir.
Kişi reikide enerjiye kanal olur. Reiki uygulayan kişi, kanal olduğu için kendinden birşey vermez, dolayısıyla enerji kaybetmez, reiki verdiği kişiden de olumsuz negatif yükler, hastalıklar almaz. Reiki veren kişi, adeta bir hortum gibi işlev görür; aldığı enerjiyi bedeninden geçirip elleri aracılığıyla reiki alan kisiye iletir. Aynı zamanda kendisi de enerji aldığı için önce kendisi beslenir sonra karşısındakine iletir.Ne kadar çok reiki yaparsanız o kadar faydalıdır. Reiki kişiye özel ve Tanrı tarafından özel kişilere verilmiş bir yetenek değildir.Herkes reiki verebilir. Reiki, fazla çaba gerektirmeden kolayca uygulanabilir. Bir reiki hocasının uyumlamasıyla reiki kanalları açılır.
Reiki tedaviye destek amacıyla kullanılır. Fakat reiki uygulaması sırasında, asla tıbbın verdiği ilaç ve tedaviler kesilmez. Reiki iyileşmeyi hızlandırır.Kişinin hastalık sürecini kolay geçirmesini sağlar.Amerika ve Avrupa’da destek birim olarak hastanelerde Reiki bölümleri bulunmaktadır. Tıbbi deneylerde reiki almış kişilerin reiki almamış kişilere oranla çok daha hızlı iyileştikleri kaydedilmiştir.

Ayrica bakınız : http://www.reikilink.com/reusui.htm

Sonuç olarak bir rehber yani eğitmen tarafindan reiki eğitmi almanizda yarar var daha ne yaptığını bilir bir şekilde yolunuza devam edersiniz.

Enerji calismalari bitki gibi kesin vaadetmez,bu yüzden herşey size kalmıştır.
Enerji çalışmalarında ise zamanla kendi kendize deneyerek vucudunuzu izleyebirsiniz.Enerji uyguladıkca tıkali alanları açma mantığıyla olduğundan tıkali alanlar acilirken toksin atimina bağlı olarak eski sorunlarınız su yüzüne cikabir,bu noktada sabirli olmak gerekiyor.Enerji ile calismak,arastirilip insan vücüdu tanindikca ne kadar mantiklida gelse.eski düşünce kalıplarınız sizi bu tip şeylerin olmadığını ve saçma sapan oldğunu sürekli söyleyebilir buradada izlenecek yol birazcıkta olsa mantığınızın yüksek sesini kısıp kalbinizin sesini duymaktır.Unutmayın bugun dünyada milyonlarca insan bu konu üzerinde calismakta yarar sağlamaktadır.yalnızca google reiki yazarar milyarca bilgiye ulaşabilir,eğer ingilizceniz varsa reiki kidney (böbrek) gibi kelimeler yazıp sonuçları arayabirsiniz.Bugün elimizdeki internet gerçekten dünyanın en büyük hazinesi olmasına rağmen hala bizler araşırmaktan yoksun oyun eğlence ve chat peşinde malesef vaktimizi tüketmekteyiz.Bütün cevaplar ve şifa aslinda içinizde yeterki o sesi dinleyin.....

[Resim: CHART-2-MERIDIAN-KIDNEY-RED.gif]
İKİNCİ ÇAKRA: Omurga bölgesinde lumbar bölgesinde kesişir, dalak, böbrek ve pankreas meridyenleri ile bağlantılıdır. Bu şakraya karın çakrası da denir. Bedendeki şuursuz faaliyetler, cinsel dürtüler ve otomatik güdüsel ilişkilerle ilgilidir. Bu çakranın rengi turuncu’dur. Bu iki çakrada da en güçlü ve en sorunlu cinsel bağımlılıktan üreyen, karmanın tohumları saklanmaktadır.

ÜÇÜNCÜ ÇAKRA: Solar pleksus, güneş sinir ağı adıyla da bilinir. Bu şakra böbreküstü bezler, adrenaller, mide ile ilişkili meridyenlerle bağlantılıdır. Başkalarına hükmetme, ben merkezci duygular, kendi kendine eşkoşmayla ilgili olan bu çakrada duygulara ve imajinasyona bağımlılıktan üreyen karmanın tohumları saklanmaktadır. Bu çakranın rengi ise sarı’dır.

Enerjinin çok daha etkili kullanip şifayi sağlayabilmek için ayrıca

* Kesinlikle mevcut ilaç ve tedavilerinizi birakmayın doktorların önerilerine harfi harfine uyun.
* Kararlı olun günlük en az 1 saat enerji uygulamalı ve hergun düzenli yapmalısınız hemen bir sonuç beklemeyin yillardir süren vucut sorunlarını bir anda hiçbirşey silemez .sabırlı ve kararlı olmalısınız.
* Özellikle kulak ve böbrek bölgesinde fazladan calisin bknz : 2-6-7 ve bir el böbreğin arkasında diğer el önünde tost pozisyonunda calisin.
* Doğadan ve ağaçlardan yararlanin bknz : http://www.gencdiyaliz.com/forum/showthread.php?tid=803 mutlaka hergün doğaya bir ağacın cevresine gitmeye çalışın.
* Nefes Tekniklerini öğrenin geliştirin
* Nlp ve yoga gibi zihinsel öğretileri araştırın
* Hastaliklari olusturan zihinsel ve cevresöl faktörler değiştirmeye calisin
* Düzenli uyku sağlıklı beslenmeye diyetinize dikkat edin
* Kesinlikle sigarayı bırakmalısınız hem düzelmek isteyip hemde sigara içmek mantıksızdır eğer bırakımıyorsanız işiniz gerçekten zor,ama öyle ki enerji çalışmalarını düzenli yaparsanız sigarayı bırakma konusundada hayatınızda birşeyler değişeceğini düşünüyorum,kanıtlanmış örneklerini webde arayabirsiniz.Özellikle sigara enerji meridyenleri üzerinde ağır tahribatlar yapmaktadır.
* Ve en önemlisi stresten olumsuz düşünce ve insanlardan uzak durun...

Bende dahil işin başındayim ve sadece usanmadan deniyorum.Sonucunda birşeylerin değişeciğine inaniyorum en azindan mevcut durumu kurtarmak için bunu yapiyorum keşke yillar önce bu konuları duysaydim inaniyorum ki böbrek problemi yaşamazdım.gercekten düzenli uygulamalarla sağlığınız yerine geliyor renginiz değisiyor ve tabiki önemli olan sağlığınız kaybetmeden bilinçlenmek bu yaziyi en azından birileri okurda bizim gibi hastalanmaz diyede yazdım.Ve kendim yararını gördüğüm için özellikle böbrek ve karaciğer yetmezliği gibi hastalar için yazıyorum belki deneyip fayda saglar diye,tabiki kendiniz araştırıp kendiniz karar verin..
Umarım bu yazı sizlere gencdiyaliz gibi bir kapı açar ve güzel deneyimleriniz zaman ile burada yer alır.Ama hiçbirşey elde edemessenizde bunu baskalarında aramayın.sadece umut verip kimseyide hüsrana ugratmak istemem sadece bu konuyu sizlerle derinlemesine paylaşmak istedim sonucta böyle birsey var ve butun insanlık kullanıyor.

Unutmayın bir insanı ancak kendi kurtarabilir diğer herşey yardımcıdır.Tabiki Allah’ın izniyle........
sevgilerimle
fantastic : )

[Resim: repoz1.gif]

[Resim: reiki_othr5.jpg]

Alıntı:A.B.D.'de Zimmerman (1990) ve Japonya'da Seto (1992), enerji uygulayıcılarının çalışırken ellerinden yayılan geniş nabızlar vuran biomanyetik alanını daha ileri incelediler. Nabız atışlarının beyin dalgaları ile aynı frekanslarda olduğunu keşfettiler ve 0.3 ile 30 Hz arasında gidip geldiğini, çoğunlukla 7.8 Hz'e (alfa durumu) odaklandığını buldular. Bağımsız tıbbi araştırmacılar frekansların bu aralığının bedende iyileşmeyi hızlandırdığını ayrıca farklı dokular için özel frekansların uygun olduğunu gösterdiler.
Orinda, Kaliforniya'daki Healing Sciences International'den Daniel Wirth Reikiye benzer bir şifa tekniği içeren çok sıkı kontrol edilen bir deney yönetti.
Kırk dört erkek kolej öğrencisi, bir doktor tarafından sağ ve sol omuzlarına kasten yapılmış küçük yaralar aldılar. Sonra 23 tanesi Reikiye benzer bir şifa aldı ve diğer 21'i bu tedaviyi almadı. Tedaviler, plasebo etkisi olasılığı dışarıda bırakılacak şekilde yapıldı. Kırk dört öğrencinin tümü kollarını duvarda açılmış bir delikten içeriye uzattılar. Diğer odada, şifa alanlar için eğitimli bir şifacı vardı ve dokunmadan uzaktan şifa verdi. Şifa almayanlar için, odada hiç kimse yoktu. Hem öğrencilere hem de yaraları oluşturan doktora, iyileşme hızlarını değerlendirdikten sonra deneyin bedenin elektriksel iletkenliği ile ilgili olduğu söylendi.
Hiç biri deneyin şifa ile ilgili oldugunu bilmiyordu. Yaralarin iyileşmesinin hızının ölçümleri sekiz ve on altı gün devam etti. Sekiz günden sonra, tedavi gören grupların yaraları yüzde 93.5 oranında iyileşirken, tedavi görmeyenlerinki yüzde 67.3 oranında iyileşti. On altı günün sonunda figürler 99.3 ve 90.9 idi. Öğrenciler bilgi aldıktan sonra, deneyin gerçek doğasını bilmediklerini ve şifacı ile temas hissetmediklerini belirtti. Öğrencilerin şifanın gerçekleşmesini ummalarının olasılığı dışarıda bırakılmıştı.
Reikinin Türkiye’de kullanımı gittikçe artmaktadır.Reiki eğitimi alan tıp doktorlarına bir örnek de Marmara Üniversitesi Hastanesi Çocuk Hematoloji ve Onkoloji Bölüm Başkanı Sayın Prof.Dr Cengiz Canpolat’dır.Bir televizyon programındaki bu konudaki görüşlerini şöyle açıklamıştır; “Ben kendi fiziksel ve ruhsal sağlığım için birinci ve ikinci derece reiki öğrendim ve bundan çok yarar görüyorum. Vücudumda birikmiş negatif enerjiyi uzaklaştırıyor, yorgunluğumu alıyor, zihinsel konsantrasyonumu artırıyor ve beni sakinleştiriyor. Açıkçası yararını gördüğüm için herkese tavsiye ediyorum. Bazen ağrılarımda ilaç kullanmama gerek kalmıyor. Ağrı azaltmada bunun çok etkili olduğuna inanıyorum. Henüz hastalarım üzerinde böyle bir uygulama yapmadım. Aslında kullanılabilir ancak henüz Türkiye’de ve hastane ortamında böyle bir uygulama yok. Zaten böyle bir talep de yok, çünkü bizde çok iyi bilenen şeyler değil.
Dünyada hastalarına Reiki uygulaması yapan bazı hastaneler şunlardır; Yale University
Hospital,University of Michigan Hospital,Throat Hospital in New York,Memorial Sloane Kettering
Hospital,South Pointe Hospital,Imperial Point Medical Center,Ayrshire Central Teaching
Hospital,Kirklandside Hospital,Ailsa Hospital,Croy Day Hospital,St. John's Hospital,Elliot Regional
Cancer Center,Portsmouth Regional Hospital in Portsmouth,California Pacific Medical Center,Kent
County Hospital, R.I,Brookhaven Hospital,Meriter Hospital in Madison,Baptist Hospital in
Nashville,Hartford Hospital,The Charlotte Hungerford Hospital,Thompson Hospital,Columbia
Presbyterian Hospital,Beth Israel Hospital,Kesler Institute,California Pacific Medical Center,Portsmouth
Regional Hospital,Marin General Hospital,Lynden Hill Clinic,Veterans Hospitals.California Pacific
Medical Center

ı: Reiki bir tıp yönetimi değil bir şifa yöntemidir ve hastalıklarınızda doktora başvurmalısınız.Reiki bütüncül tedavi amacıyla tıbbi tedaviyle birlikte kullanılmalıdır

Reiki Eğitimi almak için http://www.reikimaster-mindu.com/masters.html buraya bakabirsiniz eğitimi veren doktorlarda bulunmakta ayrica detaylari için
http://www.reikilink.com/reiki.htm http://www.bioenerji.org http://www.reikiturk.com http://www.reikilight.net http://tr.wikipedia.org/wiki/Reiki

Reiki;
Öğrenilmesi ve uygulanması çok kolay olup herkesin uygulayabileceği bir iyileştirme metodudur. 1920'de Japon Dr. Mikao Usui tarafından Kurama Dağında başlatılmıştır. Ancak bir Reiki Master/Öğretmen tarafından inisiye edilmiş kişi tarafından ellerin bedene temasıyla kişinin kendisine ya da başkalarına uyguladığı bir yöntemdir. Doğası biyoenerjiden çok farklıdır.
Reiki diğer şifa teknikleri gibi öğrenilemez. Reiki uygulayabilmek için uzun süren meditasyonlar yapmak, farklı deneyimlere, tecrübelere ya da özel yeteneklere sahip olmak gerekmez. Bu yeteneğe sahip olmanın tek yolu; inisiyasyon dediğimiz yeteneğin transferidir (yani kısaca eskilerin ya da Anadolu'daki yaygın kullanımıyla el vermek diyebiliriz). Öğrendiğiniz ilk günden itibaren kendiniz ve başkaları için uygulayabilirsiniz.
Reiki enerjisi çok yumuşak aynı zamanda da herşeyde kullanılabilen, zararsız ve çok güçlü bir enerjidir. Adeta kendi bilinci olduğundan sizin yönlendirmenize gerek duymaz. Konsantre olmanız gerekmez. Reiki'yi aktarırken uygulayıcı bir kanal olur. Bu özelliğinden dolayı; uygulayıcının enerjisi tükenmez. Reiki, tüm inançlarla uyumlu çalışır.
Dünya üzerinde 2 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldığı varsayılmaktadır. Bugün Amerika'da hastaların iyileşme sürecini hızlandıran bütünleyici/tamamlayıcı tedavi olarak bazı hastane ve kliniklerde uygulanmaktadır, ama yine de modern tıbbın yerine kullanılamaz.

Neden Hasta Oluruz?
Eğer yaşam enerjiniz düşükse veya dolaşımında bir tutukluk varsa hastalıklara daha açık olursunuz. Enerjiniz yüksek olduğunda ve rahatça aktığında; daha az hastalanır ve sağlığınızı uzun süre koruyabilirsiniz.
Bedenimizdeki sistemlerin hepsi birbiri ile bağlantı halindedir. Bir tanesi bozulduğunda, zaman içinde diğer sistemleri de etkilemeye başlar. Bir bölgedeki hastalık, ilişkili başka bir bölgede hastalığa ya da olumsuzluğa neden olabilir. Enerji düzeyinde başlayan bozuk bir titreşim zihinsel ve fiziksel düzeyde hasara yol açacaktır. Reiki, vücuttaki sağlığın, uyumun ve dengenin düzenlenmesini sağlar.

# Reiki'nin Faydaları Kişi inansa da inanmasa da bu evrensel enerji şuurlu olarak kanal olan kişi aracılığıyla terapiyi alana, alıcının ihtiyacı olduğu oranında akarak denge ve şifa sağlar.
# Stresli olduğunuzda derin bir rahatlama sağlar. Kafanız karıştığında düşüncelerinize berraklık getirir.
# Korku anlarında sizi sakinleştirir.
# Acınızı azaltarak, yaralarınızın doğal iyileşme sürecini hızlandırır. Her zaman daha sağlıklı olmanızı sağlar
# Varolan hastalıklarınızın ilerlemesini önler. Kronikleşmiş rahatsızlıklarınızı yavaş yavaş ortadan kaldırır. Duygusal yaralarınızı sarmanıza yardımcı olur.
# Olumsuz davranışlarınızı siz farkında olmadan değiştirir. Bütün bunları bedeninizdeki enerji titreşimlerini artırarak yapar.
# Ruhsal gelişimdeki pozitif etkisi, uygulamadan sonra karşılaşacağınız sorunlara daha derin bir bakış açısı kazanmanızı sağlar. Yaşamınızda doğru kararlar almak için gereken farkındalığa ulaşmanızda yararlıdır.
# Reiki, günlük kullandığınız enerjinize güç katıp bedeninizdeki enerjiyi dengeler ve rahatlamanızı sağlar. Böylece, zaman içinde oluşacak duygusal ve zihinsel dengesizlikleri engellenir.
# Hem kendinize, hem başkalarına kullanılabilir olması, en önemli avantajlarından biridir.
# Şevkat ve sevgi duygularını geliştirir. Uygulama sırasında en çok ortaya çıkan duygu: huzur, rahatlama ve güvendir. Yapılan Reiki uygulamaları, iyileşmeyi yumuşak geçişlerle sağlar.
# Reiki verme konusunda hiçbir zaman endişe duyulmamalıdır. Uygulayıcı, bu güçlü enerjiyi kanal olarak uyguladığı için uygulayan kişinin, kişiliği enerjiyi etkilemez.
# Uygulamalardan sonra ortalama üç haftalık bir iyileşme süreci devam eder. Eğer sonucu görmek için röntgen çektirmek ya da tahlil yaptırmak gerekiyorsa bu süreci beklemekte yarar vardır.
# Yapılan uygulamalar sırasında eğer önemli sağlık sorunları varsa bu uygulamaların tıp tedavisi ile birlikte devam ettirilmesi tavsiye edilir.
http://www.reikilink.com/reiki.htm http://www.bioenerji.org http://www.reikiturk.com http://www.reikilight.net http://tr.wikipedia.org/wiki/Reiki

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
(En son düzenleme: 10-30-2008 09:09 PM fantastic.)
05-15-2008 09:11 AM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
gülümse Çevrimdışı
Seçici Üye

Karma Puanı: 3
RE: BÖBREK ve ENERJİ UYGULAMARI
volkan çok güzel konuya değinmişin.bende uzun zamandır merak ediyodum reikiyi.biliyodum ama detaylı olarak bilmiyodum.televizyondada izlemiştim biara.yoganın benzeri gibi geldi bana.ruhen ve fiziken rahatlatan bi teknik.keşke zamanım olsada yapabilsem.reiki biraz uzak bana kendi başına olacak bişide değilki.yanlış anlamadıysam bi uzmanın yardımıyla yapmak gerekiyomuş..

Kalbin kan ağlasada ''Gülümse'' inadına...
05-15-2008 06:51 PM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
ALP Çevrimdışı
Super Moderator

Karma Puanı: 14
Saol Volkancım Smile çok güzel bi konu hakkaten ama insanın azim etmesi inanması ve uygulaması şart bazı şeyleri başarması için .Bugün dünyada tıbbın caresiz dedigi tedavisi mümkün gözükmeyen mucizevi iyileşmeler ve geri dönüş ler yaşanıyo bende internetten takip ediyom yeterki bilim bunları kesin ve uygulanabilir sekilde belli bi prosedüre oturtsada bir çok insana umut ışıgı dogsa tabi insanın amatörce bu işeri ne kadar uygulasada başarıya ulaşması belli bi seviyede olur kanaatin deyim ama yinede sizler deneyin inşallah başaran arkadaşlar olur ,bende bazen yeni teknikler deniyom, baya bi farkını gördüm ,umudunuzu yitirmeden araştırmak ve daima pozitif olmak en iyisi.Volkancım bu ve buna benzer konularının devamını bekliyoruz saglıcakla kal güzel ve temiz yürekli dostumSmile

ALP/YAKUP;AKIL, "sadece bize sunulan seçeneklerle yetinmeyip, bunların dışında da çözüm bulabilmektir..."
05-15-2008 08:25 PM
Kullanıcının websitesini ziyaret et Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fatih Çevrimdışı
Forum yöneticisi

Karma Puanı: 10
kardesım bu guzel ve yararlı bılgılendıme ıcın herkezın okuyup uygulayıcı bır sey bende bugun basladım inş hayırlı olur : ) goruşuruz kendıne ıyı bak
05-15-2008 10:49 PM
emos24 Çevrimdışı
En eski üye

Karma Puanı: 10
öncelikle volkancım tşkler senin sayende reikiyi bilmeyen birçok arkadaşımız reikinin nasıl yapıldığını,faydalarını öğrendi.gülşen ablamla sürekli konuşuyorum.reikinin yararlarını anlattı.inşallah en kısa zamada bende ablama katılıyorum.ve reikiye başlıyorum.aileme de anlatıyorum...arkadaşlarıma da tabi...

İnsanların en büyük dostu, ZORLUKLARDIR ; çünkü insanları karşılaştıkları ZORLUKLAR kuvvetlendirir....
05-15-2008 11:13 PM
Bu kullanıcının gönderdiği tüm mesajları bul Bu mesajı bir cevapta alıntı yap
fantastic Çevrimdışı
Site yöneticisi

Karma Puanı: 17
Alıntı:.reiki biraz uzak bana kendi başına olacak bişide değilki.yanlış anlamadıysam bi uzmanın yardımıyla yapmak gerekiyomuş..
Aslinda bioenerji uygulamalari kendi kendinede elinizden akmaya baslayabilir,iki elinizin arasında da akim vardir bunu iki elinizi yan yana tutarark aradaki akımı(ruzgar gibidir) hissetmeye calişin,aynı sekilde vucudunuzun herhangi bir yerine elinizi koyarsanız ısındığını görürsünüz.Reikide yapılan şey benzer teknik olarak şifaya yönelik oldugu ve bir günde öğrenilip hemen uygulanabilir olduğundan dolayı reiki diye söylüyorum.yoksa bioenerji,reiki dogada varolan sonsuz enerjinin farkli farkli adlari oluyor.Burada kişinin kendi enerjisini kullanip kullanmadigi gibi bir soru kişide oluşabileceği için bir eğitmenden uyumlanması yani el verilmesini tavsiye edibilirim.

Benim enerji ögrenmem önce daha farkli bir sürecle bioenerji uygulayan bir egitmenin vucuma uygulamasi ve sonunda benimde 2 aylik calismam sonucu enerji ortaya cıktı.Elimi karnima ve çeşitli pozisyonlarda bekledim hergun duzenli olarak yaptım.sonunda bir gün tıkali alanlarin acilmasi ile enerji vucudumda su gibi akmaya basladi sonunda o kadar yoğun bir akış oluyorki dışardan bile titresimsel olarak hissedilmeye basladi.ayrıca tıkali alanların acilmasi sirasinda vucudunuzda guruldamalar. gaz gibi seyler oluyor somut olarak hissediliyor.

Ama bir günde ögrenmek ve bir reiki masterdan eğitim alip ne yaptığınızı daha ii bilmek istiyorsanız reiki uyumlamasını öneririm ,Bu islem 20 dakika falan surer kursta toplam 5-6 saat sürüyor günün sonunda artik elinizden enerji akmaya basliyor.Öyleki Kursun sonunda hemen test edebiliyorsunuz.Daha sonrada eğitmene ihtiyacınız yok artik enerjiye kanal olup kendinize ve baskalarına istediğiniz kadar tükenme olmaksinizin verebirsiniz.Uyumlama su sekilde olmaktadir :

Alıntı:Bir çeşit "el vermek" olarak tanımlanabilecek inisiyasyon işleminin, mistik ya da metafizik bir tarafı yoktur ve bilimin elindeki bugünkü imkanlarla görsel olarak ispatı zor dahi olsa yine de teorik temelde bilimsel açıklaması mümkün olan bir işlemdir.

İnisiyasyon her derecede çeşitli adımlarla tekrarlanan bir işlemdir. Reiki semineri ve bilgi aktarımı birden fazla öğrenciye aynı anda verilirken, inisiyasyonlar tek tek ve Master'la öğrencinin yalnız olduğu bir odada yapılır. Her bir inisiyasyon aşaması yaklaşık beş dakika kadar sürer. İnisiyasyon sırasında öğrencinin gözleri kapalı şekilde sakince oturmak dışında yapması gereken başkaca bir şey yoktur.

Aslında yapılan işlem basittir; Master, özel bir frekansta gönderdiği enerjiyle öğrencinin tıkalı ve kirlenmiş enerji kanalını açıp temizledikten sonra çakraların normal dönüşünü sağlamaktadır ve ardından da öğrencinin bir Reiki kanalı olarak evren enerjisinin belli frekanslarını alabilecek ve aktarabilecek ayarlamayı yapmaktadır.

Ancak bu işlem sadece bu konuda yeterli eğitim, bilgi ve deneyime sahip bir Reiki Master tarafından gerçekleştirilebilir.

Reiki inisiyasyonunun tamamlandığı andan itibaren öğrenci, artık bir reiki kanalı haline dönüşür ve istediği an kendine ve başkalarına Reiki verebilir hale gelir.
Alıntı:Saol Volkancım Smile çok güzel bi konu hakkaten ama insanın azim etmesi inanması ve uygulaması şart bazı şeyleri başarması için .Bugün dünyada tıbbın caresiz dedigi tedavisi mümkün gözükmeyen mucizevi iyileşmeler ve geri dönüş ler yaşanıyo bende internetten takip ediyom yeterki bilim bunları kesin ve uygulanabilir sekilde belli bi prosedüre oturtsada bir çok insana umut ışıgı dogsa tabi insanın amatörce bu işeri ne kadar uygulasada başarıya ulaşması belli bi seviyede olur kanaatin deyim

Eyvallah abi iste istemek ve calismak lazim : )
İşin amatorlügüne gelince enerji uygulamalarında özellikle reiki egitimden sonra profosyönel hastalık konusunda uzman olmaniz gerekmiyor,enerji uygulamasının mantığı basit ve enerji akışını sağlamaya yönelik olduğu için enerji kendi işini yapıyor siz sadece elinizi koyuyorsunuz,yani ermeye büyük düşünsel süreclere gerek yok . konstre bile olmana gerek yoktur elini koyunca yüce yaratıcı öyle ayarlamışki elinizi koyar koymaz vucuda akış başlıyor , size düşen şey sabırlı olmak ve umudunuzu kaybetmemek.Zaten zaman ile kafanizdaki kuşkular ortadan kalkacaktır.Enerji gerçektir,somuttur
bilimsel olarak kanıtlanmıştır,krilian fotoğrafciligi gibi teknikler ile ölçülmektedir. bknz http://blog.milliyet.com.tr/Blog.aspx?BlogNo=74012
http://www.donusumkonagi.net/makale.asp?...i_ve_bilim
Alıntı:Ellerin de çevrelerinde biyomanyetik enerji vardır. Şifacıların elleri, şifa seansı sırasında ölçülmüş ve şifacı olmayanlara oranla, alanlarının çok daha güçlü olduğu anlaşılmıştır. 80.000 devrelik iki bobinden oluşan basit bir mayetometre kullanılmış, şifacının ellerinin 0, 002 gauss gücünde olduğu görülmüştür, bu bedenden yayılan diğer alanlardan bin kat daha güçlüdür. (Seto A., Kusaka C., Nakazato S. Et al: �İnsan elinden olağanüstü miktarda elektromanyetik güç tespiti#8255;. Uluslararası akupunktur ve elektroterapi araştırma dergisi, 1992 sayfa 75-94)

Ellerdeki şifa enerjisi, en azından kısmen, perinöral sistem tarafından üretilir. Sistem sinirleri sarar ve elektrik akımı için bir yol oluşturur. Akımlar, beyin dalgaları tarafından taşınır, talamus tarafından kontrol edilir.

Bir insan hasta ise, hastanın bir veya birden fazla organının biyomanyetik frekansları sağlıklı olmaz. Herbert Fröhlich, yapmış olduğu araştırmalarda, bedenin biyomanyetik alanları ile ilgili ilginç saptamalarda bulunmuştur.: �Bir doku veya organdaki hücrelerin toplanması ile, hücre bölünmesi gibi önemli işlevler yerine getiren, belirli frekanslar oluşmaktadır. Normalde bu kontrol frekansları çok istikrarlıdır. Eğer belli bir nedenle bir hücrenin frekansı artarsa komşu hücrelerin sinyalleri, doğru frekansı yerleştirmeye yönelik olacaktır. Eğer yeterli miktarda hücre azalırsa, sistemin toplu titreşim gücü de azalacak, stabilite kaybolacaktır.

Metafizik kavram açısından düşünülecek olursa, hastalık, fiziksel bedenden önce, aura veya biyomanyetik alanda başlar. Şifacı ellerini hasta olan organın üzerinde tutup enerji vermeye başlarsa, şifacının ellerinden yayılan biyomanyetik alan, hasta organdan yayılan enerjiden daha güçlü hale gelir. Şifacının elleri ile yayılan biyomanyetik alanın frekansı, hasta organın yetik alanı, hasta organdan daha güclü olduğu için , ellerindeki sağlıklı enerjiyi, hasta organın �alan frekansı�a#8255; aktarır, böylece organın frekansı kendini ayarlayarak sağlıklı hale dönüş yapar. Bu ayarlama hasta organ çevresindeki hücreleri, sinir sistemindeki elektrik akımını ve biyolojik işlemleri etkiler ve böylece şifa yerini bulmuş olur.

Reikinin önemli özelliklerinden birisi de bu yeteneğin uyumlamadan kaynaklanmasıdır. Reiki�nin şifacının bilinci tarafından yönetilmesine ihtiyacı yoktur. Kendi kendini yönlendirir ve şifacının enerjisini tüketmez. O halde, Reiki uyumlaması ve şifası nasıl çalışabilir? Bütünlük iyilik ve şifacılığın yüksek bilinci, hepimizde zaten mevcuttur. Uyumlama ile, içimizdeki doğuştan gelen bu özellik harekete geçer. Şu şekilde ifade edecek olursak; bu özellik bilincimizin dışında yer aldığı için, çok üst mertebedeki bir kaynaktan gelmektedir. Üstelik şifacının enerjisi de tüketilmediğine göre bu durumda uyumlama, günlük ihtiyaçlarımızı karşıladığımız enerji kaynağından farklı bir enerjiyi harekete geçirmektedir. O halde Reiki ile şu gerçeğe ulaşıyoruz; hepimizde gizli bir potansiyel var, birçok kişide bu henüz uyku halinde, ama uyandırılabilir. Yüksek bilinç, Thalamus ve perinöral sinir sistemi, Reiki üretmek üzere harekete geçip, şifacının elleri aracılığı ile hasta bölgeye yönlendirilebilir. Basit bir anlatımla �Reiki enerjisi, bilinçaltı ile oluşturulan biyomanyetik ve diğer enerjilerin bir karışımıdır#8255; denilebilir. (Walter Lübeck-Frank Arjava Petter- Willam Lee Rand, Das Reiki Kompendium sayfa 80)

Sevgiyle kalın

Alıntı: Alahattin Öztekin
İlerleme ve Profosonellik kavramına gelince
Ama çok daha ileri gitmek isterseniz herzaman yolunuz açıktır. insan enerji konusunda tabiki kendisini gelistirebilir burada enerji seviyenizi yükseltmenizi sağlayan yöntemler yani arınmadır.Eğer yeterli bedensel ve ruhsal temizlenmeye ulaşırsanız iyi bir kanal olursunuz.Temiz bir borudan daha yogun geniş bir su akar bir ağaç gibi olursunuz,yani bu sonsuz enerjiyi,ii bir yansıtıcı olursunuz.Ama reiki uyumlanir uyumlanmazda akan enerji işi görecektir belki biraz daha ince ve daha ılıktır ama şifayı sağlayacak güç herzaman mevcuttur.Eğer kendinizi kurtarıpta profosyonel olarak insanlara şifa vermeye baslarsak ozaman bu dediğin noktalara gelme k gerekebilir.
Alıntı:kardesım bu guzel ve yararlı bılgılendıme ıcın herkezın okuyup uygulayıcı bır sey bende bugun basladım inş hayırlı olur : ) goruşuruz kendıne ıyı bak
Deneyimlerini bekliyorum Fatih insallah hayirlisi olur güzel seyler duyarız : )

Alıntı:öncelikle volkancım tşkler senin sayende reikiyi bilmeyen birçok arkadaşımız reikinin nasıl yapıldığını,faydalarını öğrendi.gülşen ablamla sürekli konuşuyorum.reikinin yararlarını anlattı.inşallah en kısa zamada bende ablama katılıyorum.ve reikiye başlıyorum.aileme de anlatıyorum...arkadaşlarıma da tabi...
Rica ederim Emine herkes birbirine vesile.evet gülsende olduğu gibi yararını gören insanlar birbirine anlatıyor ki sevdikleride yararlansın,iste başlangicta önyargılar alsada sadece bir kere yüzyüze uygulanırsa bile nasil vucudun rahatladığını görmek herseyi daha güzelllestiriyor.Enerji uygulamalarını en çok bebekler ve hayvanlarda uygulağınız zaman nasil sevdiklerini neşe dolup rahatça uyuduklarını gördüm müthişti gerçekten,hiç önyargısız yaklasıp enerjiyi bedenlerine alip mutlu oluyorlar : )

Size hemen bu konuyla iligili bir deneyimimi anlatmak istiyorum

Bundan aylar önce bursada diyaliz merkezinde diyalizi beklerken yaşlı bir teyze yi çok kötü bir şekilde gelip yanimdaki koltuğa oturdu,konusacak ve ayakta duracak hali yoktu .kötü sekilde üşütmüs ve hastaneden geliyordu
o anda hiç sormadan halini hatrını sorarken elimi sırtına koydum ve enerji vermeye başladim 4-5 dakika sonra teyze bana ne yaptığımı sordu sırtı ısınmış ve vucudunda hareketler hisler uyanmıştı dakikalar sonra teyze müthiş bir canlilik geldi ve rahatlayıp uykusunun geldiğini söyledi bende daha sonra ona yaptığım şeyin enerji olduğunu anlattım ve herkesin yapabileğini anlattim,Elini hergun karnina koyup dua etmesini söyledim gerçekten şasırıp heyecanlanmıştı.Beni öyle bir gönülden teşekkur ettiki gercekten o anda bende mutlu oldum,Yüce yaratıcının sağladığı enerjiye kanal olup bir insana ufakta olsa faydam olmuştu.Beni her gördüğünde de Allah razı olsun der : ) Ben ermişmiydim yada bir guru değildim sadece bir kanal basit bir insandım : ) işin müthis olan kısmı buydu iste,
Allah herkesi secmistir yeterki içindeki gücü güzelliği uyandırsın.Ama burada iste herkes yapabilecekken aradaki fark kişilerin iradesi ve sabırıyla alakali bir durum herkişi ilgilinip inanmadığından öyle bırakiyor.Yani ressam örneğinden verim aslinda herkes calisirsa güzel resim yapabilecekken ama baştan derseki bende yetenek yok ben yapamam o zaman gercekten birsey yapamiyor ama inat edip calisirsa belki muthsem olmasada resimleri ortaya mutlaka güzel birseyler cikarabiliyor.iste durum bu : )

Hayat paylaştıça güzeldir,ve sanatla dahada güzelleşir...Smile
KURALLAR lTAMAMLAYICI TIP l
l KRONİK HASTALIKLARDA ÇALIŞMA METODU l
05-16-2008 08:19 PM
Mesaj Önizleme 

Foruma Git:

Bize Ulaşın | gencdiyaliz | En Üste Dön | İçeriğe Dön | Mobil Versiyon | RSS Beslemesi